Таг:, , , ,

PLACEBO КАКО И СИТЕ ОСТАНАТИ ЈА ОТКАЖАА ОВОГОДИНЕШНАТА ТУРНЕЈА!

„Со жалење вe инфoрмираме дека концертот на PLACEBO во Скопје закажан за 25 јуни на АРМ Стадионот...

На 15. април уживајте во онлајн концертот на нашата виолинистка Пламенка Трајковска

На 15 април (среда) во 20.00 часот online на Facebook и на YouTube каналите на нашата виолинистка Пламенка...

Култните „Бој Харшер“ во Скопје!

Едно од најголемите имиња на електронската „dark wave“ сцена, култните „BOY HARSHER“, доаѓаат во...

БЕЗВРЕМЕНСКИОТ ЖЕЉКО БЕБЕК ВО ЖИВО ВО МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА! 28.03 и 29.03.2020 г.

Авалон Продукција го носат легендарниот Жељко Бебек со неговиот бенд во Македонската...

Француски шмек и балкански мелос со „Ана Кап, Џијан Емин и Гудачи“

Оваа сабота, на 29 февруари во Камерната сала на Филхармонија во 20 ч., концерт ќе има...

ГОЛЕМИТЕ PLACEBO НА СКОПЈЕ ГОРИ 20.20!!! 25-ти јуни, стадион на АРМ

Ретки се бендовите кои успеале да станат големи, а истовремено да останат авангардни,...

Славенички концерт на Електрични Оргазам во МКЦ на 26.03.2020 година

Бидејќи без оргазам сепак нема ништо, Авалон Продукција со задоволство ви најавува...

Речиси распродадени билетите за детскиот концерт и за „Бакнеж и танго“

Речиси се распродадени билетите за престојните два концерти на оркестарот на Филхармонија....

ВО МЕСЕЦОТ НА ЉУБОВТА: ЕКСКЛУЗИВЕН КОНЦЕРТ НА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА! 25.02.2020, СКОПЈЕ

На 25. февруари 2020 година, Авалон Продукција го носат Раде Шербеџија во Скопје! „Големо...

„Слушни! Доаѓа Новата…“ со ансаблот „Јаношка“

Ансамблот „Јаношка“ од Австрија ќе настапи со оркестарот на Филхармонија в петок во 20...

ЗА ПОЧЕТОК НА НОВАТА АВАЛОНСКА КОНЦЕРТНА ГОДИНА: ГРАНДЕ MASSIMO ЗА ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА СО “THE BEST OF” ПРОГРАМА!

Авалон продукција го носи Масимо Савиќ во Скопје. „Големо задоволство ни е да ви најавиме...

Истакнатиот македонски виолист Блерим Груби во 20 часот ќе одржи концерт во Камерната сала на Филхармонија

Истакнатиот македонски виолист Блерим Груби, денес во 20 часот ќе одржи концерт во Камерната...

Авалон Продукција премиерно го носат Божо Вреќо во Скопје

Авалон Продукција со големо задоволство го најавува својот прв проект во 2020 година доаѓа од...

Утре започнува шестата ПИН Музичка конференција во рамки на 21-то издание на ТАКСИРАТ

Утре со шестата ПИН Музичка конференција и шоукејс фестивал 2019 ќе се отвори 21-то издание на...

„Љубојна“ ќе го одржи својот прв (unplugged) акустичен концерт на 22. декември во НОБ

„Преголема е возбудата кога најавуваш убави нешта, па затоа со огромно задоволство Ви...

ТАСКО, РАСТА И БЕЛГРАДСКИТЕ МОМЦИ РИМСКИ И КОРОНА НА 4 ЧАСОВЕН СПЕКТАКЛ ВО СКОПЈЕ

Балканската регетон атракција Раста и македонскиот суперстар Таско, заедно со Римски и...

Концерт со челистот Николас Алштед – еден од најбараните инструменталисти!

Овој четврток (31.10) во Филхармонија ќе настапи германскиот виолончелист Николас Алштед, еден...

#365среќа Таско: „Искреноста кај луѓето ја почитувам најмногу. Материјалните работи доаѓаат и одат, основните човекови особини остануваат“

Тој е музичарот кој изврши големо влијание врз македонската музика и хип хоп сцената. Познат...

DAVID GARRETT пристигна во Скопје!

Уште само еден ден не дели до големиот спектакл во А1 Арената „Борис Трајковски“!...

DAVID GARRETT за прв пат со својата crossover програма во Македонија

DAVID GARRETT, со неговиот албум UNLIMITED-GREATEST HITS-LIVE, објавува нова светска турнеја за заедно со...