Таг:, , , , , , , ,

Подарете му здравје на телото со вкусна пита од коприви (РЕЦЕПТ)

Подарете му здравје на вашето тело со оваа вкусна пита од коприви која се приготвува многу...

Крцкава пита со тиквици и млад кромид! (РЕЦЕПТ)

Подготовете крцкава пита со тиквици и млад кромид одлична во комбинација со јогурт....

Направете вкусна пита со спанаќ по рецептот на баба!

Ќе ве воодушеви со вкусот и со изгледот! Состојки: 2 јајца 1/2 кг тенки кори 1/2 кг спанаќ 2 млади...

Почувствувајте го мирисот на детството и научете како да подготвите штрудла од јаболки (РЕЦЕПТ)

Штрудлата е еден од најпопуларните десерти во светот, а постојат многу различни варијанти...

Рецепт на денот: Направете пита од леб! (РЕЦЕПТ)

Секојдневно купуваме леб за дневните оброци и неретко се случува да се насобере стар леб кој...

Направете пита со јогурт на која никој нема да може да одолее! (РЕЦЕПТ)

Оваа пита се подготвува на едноставен начин, а резултатот е фантастичен оброк за целото...

Воодушевете ги гостите со убава пита од костени! (РЕЦЕПТ)

Есента носи свои плодови, а меѓу нив еден од најпосакуваните е костенот. Оваа есен направете...

Совршен десерт кој се приготвува за 9 минути! (РЕЦЕПТ)

Се подготвува за 2 минути, се пече 6 минути, се мачка 1 минута и тоа е се! Состојки: 100 гр брашно...

Десерт кој ќе ве остави без зборови: Пита со круши и бадеми (РЕЦЕПТ)

Понекогаш се чини дека крушите се неправедно запоставени во однос на јаболките, но затоа...

Ружи од јаболко – кој не би посакал ваков десерт? (ВИДЕО)

Доколку сакате да ги импресионирате гостите или семејството, ова е совршениот десерт за вас....

Брз и едноставен рецепт – пита со цреши

Живеејќи со брзо темпо, многу често сме се почувствувале како се запоставуваме себеси....