Таг:, ,

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (21 МАЈ – 27 МАЈ 2018)

Овен Оваа недела ќе биде недела на љубовта. Целото внимание ќе го имате свртено кон вашиот...

Вежби за совршен струк (ВИДЕО)

Доколку сакате убав и тенок струк, ќе бидете воодушевени со овие вежби. За да ги постигнете...

3 минутни вежби пред спиење за слаби нозе (ВИДЕО)

Малку е потребно за да постигнете резултати, но тајната е во постојаноста. Доколку ги...

Какво е влијанието на темната чоколада на тренингот?

Чоколадото не се препорачува да се јаде поради млечните масти во комбинација со шеќерите...

3 чекори со кои ќе стекнете навика за вежбање

Многу луѓе сакаат да стекнат редовна навика за вежбање и да се гордеат на остварените...

Како да го избегнеме вишокот на килограми за време на есенските и зимските денови?

Ако сте личност која лесно качува килограми за време на есенските и зимските денови, не...

Активности кои не треба да ги правите по завршување со вежбањето

Само што имавте одличен и напорен тренинг – добро завршена работа! Но, вежбањето е само...

Време е за слабеење, едноставни и лесни кардио вежби за топење масти… (ВИДЕО)

Летото ни се ближи и крајно време е да се зголемат физичите активности, како би се чуствувале...

ПРАВЕТЕ ЈА ОВАА ВЕЖБА 5 МИНУТИ ДНЕВНО И ЌЕ ИМАТЕ ЗАДНИК КАКО ЏЕЈ ЛО

Секоја жена сака да има задник како Џенифер Лопез. Со овие вежби ќе имате ист таков резултат...

Што ќе се случува викендов во Кросфит Скопје?

Научете како да вежбате со сопственото тело, било каде и со било што ни е при рака, а со кое...

Фотографии кои ќе ви го покажат неверојатниот пат за станување Шаолин монах

Сите оние неверојатни приказни за Шаолин монасите не се само измислени приказни. Потребни...

Јован патува од Велес секој ден, кој е вашиот изговор?

Запознајте го Јован Савов – кросфитер на месецот Јули! Јас сум Јован Савов имам 35 години и...

Дали е ова навистина можно???

Зарем е можно чаша црвено вино да замени неколку часа мачење во теретана? Чаша црвено вино на...

Како вежбаат балерините? Краток тренинг за совршени нозе како балерина

Балерините се познати по совршените тела, вити и слаби, но истовреме мускулести и силни....

Суарез не го заборавa минатото: Пешачев со часови за да одам на тренинг

Неделната плата од 200.000 евра ја зема сосема заслужено – Луис Суарез е еден од најдобрите...

Страста за спорт никогаш не ме напушти!

Разговор со Живко Стефановски, пензионер, маратонец Со спорт, првично со чудо, се бавам  од...

Роналдо ризикува да не игра на ЕП 2016

Најдобриот играч на Реал Мадрид и капитен на португалската репрезентација, Кристијано...

15 минутен домашен тренинг: Ги уништува и најупорните масни наслаги кај жените!

Овој проблем им е познат на многу жени. Дури и кога остатокот од телото слабее, со бутовите и...

Куче во Дизниленд – Се стопи од радост кога го виде Плуто

Дури и кучињата се радуваат кога одат во Дизниленд. Ејс е куче – водич кој е во процесот на...

Што се случува со вашата кожа кога тренирате нашминкани

Пред да се одлучите за вежбање со шминка, важно е да знаете како тоа ќе влијае на вашата кожа....