Таг:, , , , , , , ,

Дали некогаш ќе престане постојаното осудување на жената?

Воопшто не е океј што жената е постојано мета на осудување, на коментар и критика, на нечии...

Привлечноста не е случајна – Мажите потсвесно ги бараат овие нешта кај жената

Дали сте знаеле дека постои биолошко објаснување зошто мажите ги привлекуваат одредени...

Бесмислени совети кои сите сингл жени слепо ги следат

Не секоја сингл жена е очајна која не може да го пронајде оној вистинскиот (или воопшто било...

Дали жените имаат превисоки очекувања од потенцијалните партнери?

„Дали е страшно да се остане сам?“ Што значи тоа да се „остане сам“? Како проценуваме дека...

Мажи не испуштајте ја – Ова се јасни знаци дека ТАА е вистинската девојка за вас

Доколку девојката која ја имате покрај себе ве насмевнува дури и кога само ќе помислите на...

На што „паѓа“ понежниот пол – И што дамите никако не сакаат кај еден маж

Доколку сте мислеле дека е во прашање изгледот – сте се излажале. Жените ги привлекуваат...

Одлики на господинот „Совршен“ – Мажи вака се освојува една жена

Да се освои женското срце не е воопшто лесно, но со помош на овие совети тешко која жена ќе...

Како да го освоите уште на првиот состанок?

Неколку едноставни начини на кои ќе го освоите мажот од соништата уште на вашиот прв...

Мажите „одлепуваат“ на овој дел од женското тело

Доволно е само да го нагласите и можете да го заведете секој маж Во истражувањето во кое...

Сериозни причини поради кои жените се одлучуваат да ја прекинат врската или бракот

Она поради кое жените најчесто решаваат да ја прекинат врската или бракот, воглавно нема...

Маја Ангелоу: Што секоја жена треба да знае и поседува

„Младост за која ќе биде задоволна да ја остави зад себе. Доволно сочно минато за кое ќе и...

Како изгледа совршената жена во очите на речиси секој маж

Иако е тешко да се исполнуваат сите од тие критериуми, на мажите ќе им бидете доста привлечни...

Мажите најмногу се плашат од жени во овие 3 хороскопски знаци

Еве во кои хороскопски знаци се родени жените од кои мажите се плашат. Силни и горди, жените...

4 нешта кои ќе ве направат тотално неодоливи за секој маж

Различни мажи ги привлекуваат различни нешта, но истражувањата покажуваат дека на следните...

Вечната загатка – Што всушност сакаат жените?

И кога сме кај еднаквоста, често слушаме што мажите не сакаат. Можеби затоа голем дел од...

Мажите сакаат кога жените го прават првиот чекор, а жените раскинуваат почесто од мажите – Тврдат новите истражувања

Машко-женските односи секојдневно се мета на нови истражувања и откривање на нови факти и...

Немажените жени се посреќни и живеат подолго од омажените?

Немажените жени кои немаат деца се најсреќниот дел од популацијата и веројатно е дека ќе...

Не е тајна – Жените паѓаат на вистински шмекери

Мажите со длабок глас уште при првото запознавање будат интерес кај жените. Поклонувањето...

Дали му се допаѓате, но тој не го искажува тоа – 7 гестови кои откриваат

Сите знаеме како изгледа заљубена и заинтересирана жена за еден маж, но дали знаете како...

Нема врска со изгледот – Мажите можат да одлучат дали ги привлекува жената по само едно нешто

Само едно нешто е доволно за да го привлечете или одбиете Гласот може силно да влијае врз тоа...