Категории

Тренд парче: Кожното здолниште во фокусот оваа есен

Почетокот на есенската сезона која е пред нас го најавуваат многу нови модни трендови, а прв помеѓу нив оваа година ќе биде токму – кожното здолниште.

Ова модно парче доволно не асоцира на студените деново со својот материјал, но со својата должина не враќа на изминатите летни денови кога се што сакавме беше да не бидеме во панталони. Кожното здолниште исто така е совршен statement за сите деловни жени кои сакаат да изгледаат стилски и моќно. Тоа е безвременско парче кое секогаш треба да го имате во својот плакар.
Еве како трендсетерките ќе го носат претстојната сезона.

Прегледи:
554
Објавено на:
07.09.2020