Категории

Вака изгледа популарната јапонска диета со банани!

Оваа хит диета моментално е многу популарна, а нејзиното основно правило е за појадок да јадете банана со чаша или две млака вода.

За појадок е потребно да изедете една банана, а максималната дозволена количина се четири банани секое утро. Останатите оброци треба да бидат лесни, помали и почести. Останати правила за исхраната во остатокот од денот не постојат. Јадете нормално за ручек и вечера, но не претерувајте. Оригиналната диета се држи од 7 до 12 денови.

Кафе

Дозволено е повремено да се напиете незасладен чај или кафе, но се препорачува да го избегнувате во текот на диетата.

Алкохол

Важно е да го исфрлите алкохолот.

Слатки

Ако не можете да им одолеете на слатките, изедете едно мало црно чоколадо, најдоцна до 15 часот. Ако сакате солени грицки, подгответе си пуканки со минимално масло и сол.

Вечера

Последниот оброк изедете го околу 20 часот, иако би било идеално доколку вечерате до 18 часот.

Прегледи:
625
Објавено на:
18.09.2018