Категории

Вратете го расположението за секунда: Со овој напиток симптомите на пролетен замор исчезнуваат!

Овој напиток е едноставен за подготовка, а вкусот е магичен.

Состојки:

  • 2 банани
  • 1,5 шолја млеко
  • 50 гр брусница
  • 1 лажичка мед

Подготовка:

  • Излупете ги бананите, исечкајте ги на парчиња и ставете ги во блендер.
  • Додадете ги брусницата и медот и матете додека не добиете густа хомогена смеса.
  • Ставете млеко или јогурт и повторно матете.
  • Ставете го напитокот во чаша, а може и да додадете парчиња банана, остатокот од брусницата или овесни снегулки.
Прегледи:
441
Објавено на:
06.05.2019