Категории

Какви модели на бикини обожаваат парижанките ова лето?

Кои се најпопуларните костими за капење на француската ривиера

Времето резервирано за летен одмор е сериозна тема во Франција, но никој во овој вид на одмор не ужива како што тоа го прават французите. Дури и во време на пандемија, тоа не ги спречи да уживаат на француската ривиера. Сен Тропе, Марсеј и Корзика..
Парижанките убедливо важат за стилски дами кои имаат истенчен моден вкус, дури и на плажа тие изгледаат беспрекорно па затоа кога се во прашање трендовите секогаш се огледуваме на нив.
Погледнете какви костими за капење тие преферираат ова лето: