Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , ,

Свежи идеи за есенско уредување на домот (ГАЛЕРИЈА)

Ах, есен – има многу повеќе што да понуди отколку само лате од тиква и фотографирање со...

3 хороскопски знаци на кои оваа есен ќе им донесе неверојатна среќа

Подгответе се за најубавиот период во вашиот живот. Периодот пред нас ќе биде турбулентен и...

Вкусен леб со јаболка и цимет – главен хит оваа есен (РЕЦЕПТ)

Време е за берба на јаболка? Тоа е совршен проект за печење за да искористите некои од тие...

Дуксер-фустан : Супер кул парче кое го обожаваме и оваа есен

Било да го позајмите од вашето момче, или самите да купите неколку броеви поголем дукс, ќе...

Сандра Булок во најпопуларниот капут за сезонава: Сите се вртат по неа! (ФОТО)

Холивудската актерка го прошета капутот по кој се во воодушевија трендсетерките Сандра...

Комбинација што ќе посакате да ја ископирате: Криси Тајген на маестрален начин искомбинира фармерки и високи чизми!

Нема подобра комбинација од оваа за есенските денови Криси Тајген знае како да искомбинира...

Трендот од ’90-тите се враќа повторно на модната сцена

Иако веќе неколку сезони беше заборавен, сега повторно се искачи на модниот трон Во...

Кои модели на џемпери се актуелни оваа сезона?

Ги обожаваме затоа што се топли и удобни Кога ќе дојде студеното време, првото нешто што ни...

Ролка – Омиленото модно парче за студените денови

Еве како да ја носите на различни начини Топла, удобна и прилагодлива во сечиј стил. Едно од...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Есенски фотографии кои отвораат апетит со #ајвар

Ајвар е првиот синоним на есента за секој од нас. Мирисот кој се шири по улиците од свежо...

Клучот е во деталите: Најактуелните модни додатоци за оваа есен!

Некои се вратија од деведесеттите, а некои штотуку го завзедоа своето место на модниот врв...

Стилски трикови како да ги носите омилените летни фустани во текот на студената сезона

Потребна ви е само малку стилска имагинација Со малку стилска имагинација, летните парчиња...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот Најубави есенски фотографии со #redleaves

Ова се најубавите есенски фотографии со #redleaves. 1.   View this post on Instagram   A post shared by Yasuhiro Urasaki...

Ветерот и влагата не им можат ништо: Идеални фризури за дождливо време!

Дојде она време кога е скоро невозможно да ја скротите косата Мора да признаеме дека ги...

Ова е најпопуларната модна комбинација на Инстаграм

Комбинацијата на овие две парчиња доминира на профилите на сите блогерки Еден од трендовите...

4 модели на јакни без кои не можеме да ја замислиме оваа сезона есен/зима

Со нив секоја комбинација ќе изгледа модерно и тренди Изминатите сезони низ модата се...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Есенски фотографии со #ноември

Иако бевме сведоци на најтоплата есен проследена со високи температури и пријатно сончево...

3 книги кои мора да ги прочитате до крајот на годината: Овие приказни никогаш нема да ги заборавите!

Есента и зимата се најдобро време за читање – има ли нешто поубаво од покривањето со топол...

Зошто треба да јадете повеќе тиква: Кралицата на есента прави чуда за здравјето

Тиквата го чисти организамот од токсини, богата е со антиоксиданти и делува...

Хулахопките се главна ѕвезда во есенските комбинации – еве кои модели се во тренд

Геометриски, со точки, мрежасти, со животински принт.. Секоја љубителка на модата ќе го...