Таг:, , , , ,

Инстаграм ќе забранува фотографии обработени во Фотошоп

Промена која ќе ги разлути бројните корисници Популарната социјална мрежа Инстаграм за...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Удобен, мек и модерен #infinityscarf

Модерен, но и практичен моден аксесоар за зимските денови. Може да го најдете во најразлично...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Магични зимски пејзажи ширум светот #зима

Зимата е прекрасна ако знаете да уживате во неа. Ова се некои од најубавите зимски...

(ФОТО) Бајковитиот град во Франција во кој ќе се заљубите на прв поглед

Прекрасен е во секој дел од годината, а особено е популарен за време на божиќните празници...

Полски фотограф патувал низ Индија прикажувајќи ја убавината на локалните граѓани

Запознавајќи луѓе со различно потекло, различни култури сфаќате колку сте поинкави, а од...

#ИнстаСреќа: Ова се најпопуларните фотографии на @srekja.mk кои ја одбележаа 2019 година

И оваа година се потрудивме нашиот Инстаграм профил @srekja.mk да го чувствувате како свој,...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Разубави ја својата Божиќна трпеза со #gingerbreadhouse

Разубавете ја вашата божиќна трпеза, десертот може да биде вкусен колку што е и...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Свечени моменти на Инстаграм со #sparklers

1.   View this post on Instagram   A post shared by You & Your Wedding (@youyourwedding) on Oct 28, 2019 at 12:32pm PDT 2.   View this post on...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Празничната магија низ целиот свет прикажана на Инстаграм #jinglebells

Градовите секоја година се „натпреваруваат“ покажувајќи ја креативноста при украсувањето...

Прекрасни реални фотографии кои изгледаат како да се фотошопирани

Велат дека сликата вреди илјада зборови. Па, некои фотографии се толку зачудувачки што...

Моќни фотографии животни кои откако биле спасени доживеале длабока старост

Трогателните фотографии ја демонстрираат почитта на фотографот Лешко кон субјектот,...

Smoky gold blond – ова е најмодерната боја на коса за оваа зима

Веќе е позната најмодерната боја на коса за зимската сезона 2019/2020! Дамите кои редовно ги...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Се ближи Нова година #hohoho

Новогодишниот амбиент е насекаде околу нас. Секогаш уживаме во новогодишните фотографии...

#ИнстаСреќа: Цртежите на овој тату уметник раскажуваат приказни @ayhankrdg

Ајхан Карадаг е турски тату артист, кој создава мали сказни врз кожата на неговите клиенти....

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Дождливи фотографии со #rain

Ретко кој ужива да го почувствува дождот на себе, да се измокри и да му биде ладно. Но, иако...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Во духот на новогодишните празници #christmastree

Конечно дојде и тој период од годината кога сѐ е украсено во најубави бои, улиците, домовите,...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Уживајте во викендот со #weekendvibes

За некого одлична можност за опуштање по напорната работна недела, за други совршени два...

Денес ќе се одржи свеченото отворање на изложбата „Африка во Македонија“

„Ни претставува особено задоволство да вe поканиме на свеченото отворање на изложбата...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Најубавите есенски украси #лисја

Ова се најубавите есенски фотографии со #лисја. 1.   View this post on Instagram   A post shared by Najmili Najmali...

(ФОТО) Преслатки докази зошто е преубаво да се има брат или сестра

Најбесценетото богатство! Сите оние кои се доволно среќни да пораснат покрај брат или...