Таг:, , , , , , , , , , ,

Живеј за себе – Никогаш не се задоволувај со помалку од она кое го заслужуваш

Не заборај на себеси во нити еден миг. За десет години од сега да не дојдеш во ситуција да се...

(ФОТО) Светол и прозрачен: Идеа за уредување на станот кој ќе го упива секој зрак сонце

Кога е во прашање уредувањето на станот, сите сакаат да го искористат просторот на најдобар...

Уредување на ентериерот во РОЗОВА боја – Еве како да направите тоа да изгледа со вкус

Кога е во прашање уредување на ентериерот во розова боја, многу лесно можете да постигнете...

23 ЦИТАТИ НА МЕГАН МАРКЛ ШТО ЌЕ ВЕ ИНСПИРИРААТ

Би се согласиле дека би можеле да го слушаме говорот на Меган Маркл по цел ден. Таа не само...

“Aналогната фотографија ми помага да станам подобар фотограф”- разговор со Атанас Стојановски

“Станувам од спиење, палам цигара и се подготвиувам за предизвиците на денот.” – вака од...

Креирајте подобар ден – Разбудете се расположени и мотивирани

Ви споделуваме неколку одлични совети како да си го подобрите расположението уште од самиот...

Оддалечи се од познатото – Постојат многу авантури кои те чекаат да ги откриеш

Има нешто толку прекрасно во неизвесноста.. Има нешто толку прекрасно во неизвесноста....

Среќата не е секогаш нешто големо и спектакуларно – Понекогаш е нешто сосема вообичаено

Среќата не мораш секогаш да биде нешто големо и нешто спектакуларно. Понекогаш е само чаша...

(ФОТО) Инспирирајте се – Шармантни украси со цвеќиња за вашиот дом

Разубавете го вашиот простор со прекрасни шарени цветови и направете украси кои ќе му дадат...

(ФОТО) Идеи за декорација на работниот простор за комплетно уживање додека работите од дома

Истражувањата покажуваат дека сме многу попродуктивни доколку работиме во убаво среден...

#ИнстаСреќа Идеи како да ја претворите вашата тераса во мала оаза за уживање

Одлични идеи како да ја декорирате вашата тераса и да ја претворите во место во кое ќе...

Плетенки – практична и едноставна фризура која можете да ја носите низ дома

Не е тајна дека кога сме дома, немаме нити волја нити потреба да водиме грижа за својот...

#CoronaArt: Пандемијата како инспирација за уметниците

Уметниците ширум светот се соединија да дадат поддршка со меѓусебно споделување на своите...

Не си го добил овој живот за да се досадуваш и да размислуваш како да побегнеш од сѐ

Не си го добил овој живот за да го потрошиш размислувајќи како да побегнеш од секоја битка,...

Престани да се споредуваш со другите – Ти си ти, и тоа е твојата супермоќ!

Само кога ќе престанеш да се споредуваш себеси со другите, ќе станеш вистински несопирлив, и...

Ружата не ја губи својата убавина поради трњата – Научете да ги сакате своите маани

Животот е премногу краток за да си замерувате на себеси за животните грешки. Никој не е...

Животот ги голта оние кои се плашат – Мудрост која никогаш не смеете да ја заборавите

Приказна со важна животна порака „Две семиња лежеле едно покрај друго на плодното тло во...

Не постои ништо посилно на овој свет од тоа да бидеш ЖЕНА

Ти која едвај имаш време за да помислиш на сопствените солзи затоа што треба да ги бришеш...

Писмо до секоја ќерка: „Драга ќерко, твоето срце е преполно со убавина“

„Не сакам никогаш својата вредност да ја проценуваш врз основа на својата надворешност. “...

Со што се одликува жената која не се плаши да биде ЕДИНСТВЕНА

Таа стои храбро и исправено и кога е сама против сите! Во време кога се идеализираат...