Таг:, , , , , ,

Еве како да ја поттикнете својата креативност

Понекогаш креативноста едноставно доаѓа, но понекогаш се чувствуваме уморно и безидејно, и...

„Можноста да ги остварите соништата го прави животот интересен“ – моќни цитати од Пауло Коелјо кои ја враќаат насмевката на лицето

Пауло Коелјо со своите зборови и начинот на претставување на животот, влијае врз милиони...

#instainspiracija: Шарен есенски маникир

Секоја сезона со себе носи одредени трендови кога станува збор за модата, но и за убавината,...

Згодни и популарни: 5 мажи кои веднаш морате да ги заследите на Инстаграм

Духовити се, патуваат по целиот свет, тие се успешни и што друго би можеле да посакате. Не...

Ова се најпопуларните фризури за оваа сезона

Ниедна девојка нема да им одолее.. Модниот месец е зад нас и трендовите се веќе поставени....

Директно од париските улици: Како трендсетерките носат ПЛИСИРАНО здолниште

Плисираното здолниште не само што нема намера да слезе од тронот на трендовите, туку и во...

Идеи за слоевито стрижење на косата

Освежете го вашиот изглед со овој вид фризура.. Многу жени имаат проблем со волуменот на...

Бесценети животни нешта на кои ќе ја научам мојата ЌЕРЌА

Затоа што таа е девојка која ќе го покори светот! 1.Чоколадата само привремено ќе те...

Црвено од глава до пети: Жешка нијанса за студени денови

Црвената боја е симболот на елеганцијата и женственоста, затоа ја обожаваме.. Веќе е познато...

Стилска икона: Пријанка Чопра со 3 извонредни стајлинзи во еден ден!

Актерката докажа дека со право ја носи титулата за најдобро облечена дама Атрактивната...

Одлични начини како да си го поедноставите животот

Заокружи го својот ден пред спиење. Размисли за се, тоа ќе ти помогне да се ослободиш од...

(ВИДЕО) Како се носеле шишки во изминатите 100 години?

За сите љубители на шишки, а и оние кои посакуваат да имаат шишки, но им е тешко да се одлучат...

Оваа есен ја обожаваме оваа модна комбинација – Топол џемпер и здолниште

Избирањето на идеална комбинација за променливото есенско време може да биде вистински...

Моден тренд: Нежни и женствени детали на блузите и фустаните оваа есен

Трендот од ’80-тите се враќа повторно и сите го обожаваат! Во новите колекции оваа есен...

Омиленото зимско модно парче РОЛКА – еве како да ја комбинирате оваа сезона

Ова парче гардероба не само што секогаш е во тренд во студените месеци, туку е и совршено...

Брзи фризури кои ќе направат да изгледате уредно кога немате доволно време

Ако не ве разбудил алармот или немате доволно време да се средите, добро е да се знаат барем...

(ФОТО) Овие портрети ќе ве фасцинираат, нема да можете да престанете да ги гледате

Создавањето на фантастични фотографии во облик на портрети е најтешкиот предизвик за...

(ВИДЕО) Мејкап туторијал инспириран од топлото чоколадо

Есента е тука и подготвени сме за топло чоколадо, но и такви нијанси на шминката Есента е...

Модна инспирација: Кетрин Зета Џонс ќе ви покаже како треба да изгледа една дама

Стилот на познатата холивудска глумица, значително еволуира во последните неколку години...

Како да носите КАРДИГАН оваа есен?

Совршено парче за прелазната сезона е кардиганот. Нешто измеѓу палто, блејзер и џемпер,...