Таг:, , , , , , , , ,

Која завршува „војната“ помеѓу мајките и ќерките?

Поради хормоните кои лудуваат на преминот од детството во зрелоста, девојките секојдневно...

Лекции за ЉУБОВТА кои една ќерка може да ги научи само од својата мајка

Мајките имаат повеќе искуство и мудрост кои треба да им ги пренесат на своите ќерки со цел...

Силните мајки одгледуваат силни ќерки… Еве и зошто!

Врската помеѓу мајката и ќерката е неверојатно силна и претставува основен дел во градењето...

Ништо не е посилно од мајката која останува сама…

Ништо не е посилно од мајката која останува сама. Мајката која е и татко, мајка, советник,...

Лука посвоил девојче со Даунов синдром: „Од првиот момент знаев дека ќе биде моја ќерка“

Лука Трапанезе има 41 година, а пред 18 месеци во неговиот живот влегла малата Алба која му ја...

Манекенката Катарина Ивановска ја објави првата фотографија од својата ќерка

Нашата позната манекенка Катарина Ивановска, во текот на вчерашниот ден стана мајка по втор...

Мамо, биди ми жива уште долго…

Мајка ми има 70 години. Кога и да дојдам кај неа секогаш ме испраќа со крушки и јаболки...

По 10 синови, оваа жена конечно станала мајка на ќеркичка! (ФОТО)

Оваа мајка од Британија, е првата жена која родила 10 момчиња едно по друго. Сите мислеле дека...

Ирена Шајк изгледа прекрасно на одмор на Ибица со својата ќерка! (ФОТО)

Познатиот супер модел, Ирина Шајк ужива на одморот на Ибица со својата 2-годишна ќерка која...

Ќерката на супермоделот Кејт Мос тргна по стапките на мајка си, а нивната сличност е неверојатна

Прекрасната ќерка на Кејт Мос, Лајла Грејс Мос – Хак, оди по стапките на својата мајка, а...

Кога имаш силна мајка, ти самата стануваш силна ќерка!

Кога имаш силна мајка, се учиш да бидеш независна. Се учиш да го зборуваш тоа што го мислиш. Се...

„Ти простувам тато… Ти простувам што ја остави мама, сестра ми и мене“

Ти простувам тато. Ти простувам што нѐ напушти. Ме остави мене, мама и сестра ми. Секој нов ден...

Франц од „Нокаут“ доби ќерка и ја објави првата фотографија од неа!

Македонскиот музичар Владимир Крстевски Франц и неговата сопруга Ема добија ќерка. Нивното...

Дали се ближи крај на врската помеѓу Бредли Купер и Ирина Шајк?

Руската убавицаа Ирина Шајк има двегодишна ќерка со холивудскиот актер Бредли Купер, но...

Емотивно писмо од мајката до својата ќерка: Знај дека не припаѓаш никому и немој тоа да го дозволиш!

Драга Н, Да се биде твоја мајка е најубавото нешто кое ми се случило, но кое исто така ме...

Навистина личи на нејзината мајка: Конечно знаеме како изгледа ќерката на Моника Белучи! (ФОТО)

Моника Белучи важи за една од најубавите жени во светот и оваа титула ја носи со децении....

Иста како мајка си: Ги споредиле Бијонсе и ќерка и и резултатите се неверојатни!

Таа е една од најпознатите потомци на познатите личности во светот. Во случај некој да се...

Супер креативната мајка својата ќерка ја облекува како важните жени од историјата

Мајка сакајќи да им оддаде почит на сите влијателни жени на интересен и уникатен начин,...

Имаат прекрасно значење: Ова се најубавите женски имиња составени од 3 букви

Како поради звучноста при изговарање, така и поради нивното значење, родителите сѐ почесто...

Меган мора да ги почитува овие строги правила во бременоста, еве колку луѓе ќе бидат вклучени во породувањето

Иако ќе се породи дури на пролет идната година, 37 годишната војвотка од Сасекс, Меган Маркл...