Таг:, , , , , ,

30 тетоважи кои ја покажуваат нераскинливата врска помеѓу мајката и ќерката! (ФОТО)

Некои мајки и ќерки направиле исти тетоважи, а некои се надополнуваат, без разлика, сите се...

Колку е потребно за среќа? Мудра и емотивна приказна која ќе ја паметите

Емотивна приказна за разделбата на мајка и ќерка која ќе ја паметите долго Неодамна имав...

Мајката е мајка засекогаш. И кога ти ќе станеш мајка

Мојата мајка и понатаму ми мавта и ме поздравува. Стои во дворот пред куќата и ми мавта....

Вие сте одличен родител, партнер, сестра, брат, ќерка, син, работник, пријател и правите доволно

Да се биде родител значи да се почувствува вистинската љубов и среќа кои животот може да ги...

Емотивно писмо на една мајка: Ве молам, не ѝ кажувајте дека сум на небото!

Хедер Мек Манами ја загубила битката со страшната болест. Меѓутоа, пред да го напушти овој...

#ИнстаСреќа: Прекрасни илустрации која ја покажуваат искрената љубов помеѓу таткото и ќерката

Снежана Сош со слики изработени од водени боици ја прикажува посебната врска меѓу таткото...

Писмо до секоја ќерка: „Драга ќерко, твоето срце е преполно со убавина“

„Не сакам никогаш својата вредност да ја проценуваш врз основа на својата надворешност. “...

„Колку е потребно за среќа?“ – Мудра и емотивна приказна

Емотивна приказна за разделбата на мајка и ќерка која ќе ја паметите долго Неодамна имав...

Единствен маж кој може да пролее искрена солза за тебе е твојот татко

Личност која најмногу ја сакам, без која не можам да го замислам животот е татко ми. Личност...

Самохран татко и неговата ќерка носат исти тулови за неодоливата фотосесија!

Ако го запрашате Кејси Филдс да се опише себеси, тој ќе ви рече дека е мажествен. Но,...

„Драга ќерко, никогаш немој да го трпиш ова..“

„Ти си најважната личност во твојот живот!“ „Да душо, знам дека мислиш дека сум стара. И јас...

Коби Брајант се качил во хеликоптер со ќеркичката и толку, за само еден миг, крај и за двајцата. А ти мисли се. Двоуми се. Лишувај се од задоволства

Коби Брајант се качил во хеликоптер со ќеркичката и толку, за само еден миг, крај и за...

Писмо од татко до својата ќерка – „Нема потреба да се трудиш да го задржиш вистинскиот“

Длабоко писмо од еден татко до неговата ќерка за вистинската љубов Драга.. Неодамна јас и...

„Мамо ти се извинувам за се“ – емотивни пораки на една ќерка до својата мајка

Да се биде мајка претставува нераскинлив завет на љубов, а ова писмо ќе ве потсети кои...

Која завршува „војната“ помеѓу мајките и ќерките?

Поради хормоните кои лудуваат на преминот од детството во зрелоста, девојките секојдневно...

Лекции за ЉУБОВТА кои една ќерка може да ги научи само од својата мајка

Мајките имаат повеќе искуство и мудрост кои треба да им ги пренесат на своите ќерки со цел...

Силните мајки одгледуваат силни ќерки… Еве и зошто!

Врската помеѓу мајката и ќерката е неверојатно силна и претставува основен дел во градењето...

Ништо не е посилно од мајката која останува сама…

Ништо не е посилно од мајката која останува сама. Мајката која е и татко, мајка, советник,...

Лука посвоил девојче со Даунов синдром: „Од првиот момент знаев дека ќе биде моја ќерка“

Лука Трапанезе има 41 година, а пред 18 месеци во неговиот живот влегла малата Алба која му ја...

Манекенката Катарина Ивановска ја објави првата фотографија од својата ќерка

Нашата позната манекенка Катарина Ивановска, во текот на вчерашниот ден стана мајка по втор...