Таг:, , , , , , , ,

Луѓето се како растенијата, сите се посебни на свој начин

И покрај нивните различности, сите растенија имаат едно нешто заедничко – Сите се убави...

Не труди се да задржуваш никого – Сите имаат право да ја пронајдат својата среќа

Немој да се држиш тврдоглаво и цврсто за некој кој не сака да остане покрај тебе. Ќе те боли и...

Цени ја различноста кај луѓето како што ги цениш различните цветови

Што би било ако на светот постоел само еден вид на дрво или цвет? – Што би било ако сите сме...

Интровертните личности се скапоцени – Тие ги привлекуваат луѓето околу себе како магнет

Тие се совршени љубовни партнери и пријатели Интроверните луѓе ги карактеризира тоа што се...

Особини кои ве прават попривлечни без оглед на изгледот

Овие квалитети ги поседуваат најпривлечните луѓе а ниеден од нив не се однесува на изгледот...

Не врзувајте ги луѓето за себе, никој не може да биде врзан!

Ништо не трае вечно. Бидете си доволни самите на себе! Никого не можите да го врзите за себе и...

Сите сме еднакви на овој свет, а се разликуваме само по едно – Кој e и не e човек!

Големите луѓе не ги потценуваат другите, за нив е тоа премногу ниско, тоа е навреда за...

Не барајте да ја здогледаат вашата внатрешна убавина оние кои ја изгубиле својата

Тие не гледаат на другите луѓе како на човечки суштества, туку како на пиони на шаховска...

(ФОТО) Најубавото нешто што ќе го видите денес – Овците шират среќа и љубов

Овците имаат способност да разбираат емоции, кога ги гушкате или бакнувате тие ви ја...

Поради сите нелуѓе во нашиот живот умееме да ја препознаеме човечноста

Позади секој човек стојат други луѓе кои го направиле она што е. Благодарение на оние кои...

Оттргнете се од сите луѓе кои се како мрачен облак среде сончево небо

Престанете да престојувате во опкружување кое ве прави да се чувствувате измачено и уморно...

Кога сето ова ќе помине – Ќе бидеме ли подобри луѓе?

Овој вирус нѐ учи на многу нешта, секој ден не доведува пред ново искушение и ни поставува...

Не дозволувајте туѓата злоба да го извалка и вашето срце

Не можете да управувате со злобните луѓе, но можете да управувате со злото кое го...

Не грижи се за оние кои ти зборуваат зад грб – тие секогаш ќе останат позади тебе

Целиот живот ќе го потрошат стоејќи зад туѓите грбови, остави ги да зборуваат.  Никогаш нема...

Луѓето ќе те почитуваат тогаш кога ќе почнеш да се почитуваш самиот себеси

Само тогаш ќе ја заслужиш почитта на другите, кога ќе престанеш да се трудиш и да даваш се од...

Оттргни се од празните луѓе и приближи им се на оние кои ја исполнуваат твојата душа

Луѓето те празнат со својата баналност, разговори во кои нема длабочина, трачеви кои ништо...

(ФОТО) Фотографии од дрон – Еве што прават луѓето во карантин, не е се толку тажно!

Целиот свет моментално е во карантин. Еден фотограф одлучи со помош на дрон да провери како...

Божјиот предлог – Мудра приказна

Си живеел еден човек кој имал пет деца. Секој ден му се жалел на Бог за тешкиот живот и лошите...

Во Македонија 7 случаи на Корона вирус: Еве како да го препознаете?

Светот е претпазлив, а вие вреди да бидете информирани барем за најосновното – што е, кои се...

Не го игнорирајте тоа кога другите ќе ве предупредат да внимавате на некои луѓе

Не ги игнорирајте предупредувањата на другите да се пазите од некои луѓе, тие знаат што...