Таг:, , ,

ОВИЕ 5 работи ни милионерите не можат да си ги приуштат: Резервирани се само за НАЈБОГАТИТЕ луѓе на светот

Бизнис Инсајдер направи список на пет работи кои се надвор од дофатот и на милионерите,...

Модните експерти пресудија: Оваа боја е прогласена за најлуксузна!

Парчиња во оваа боја завземаа високо место во текот на летото, а се чини дека ќе доминираат и...

8 работи кои ќе ги видите само ако го посетите Дубаи

Дубаи веќе неколку години е една од најпопуларните светски дестинации. Овој град е град на...

Шанел ја претстави својата луксузна колекција на часовници која ќе ве маѓепса

Француската модна куќа Шанел ја претстави својата колекција на часовници и накит пред...

Ова е островот кој потсетува на Малдивите, а се наоѓа многу поблиску!

Неколку километри од прстолнината на Катар, Доха, се наоѓа вистинска оаза која ќе ви направи...

Барате место за престој во центарот на Скопје? Ова е вистинскиот избор за вас!

Скопје сѐ почесто претставува дестинација на голем број туристи кои сакаат да го запознаат...

Погледнете како познатите личности ги поминуваат божиќните празници! (ФОТО)

Познатите личности на 25. декември го прославија католичкиот Божиќ најчесто во кругот на...

Вака изгледа најраскошната венчавка во Индија: Прослава во палата од 27 катови со 600 гости. Пеела и Бијонсе!

Индиската венчавка на актерката Пријанка Чопра и пејачот Ник Џонас благодарение на силниот...

Овде живеел познатиот гангстер: Погледнете како изгледа куќата на Ал Капоне

Куќата во која живеел еден од најпознатите гангстери, Ал Капоне е вилата позната како 93 Palm,...

Погледнете ја луксузната вила на Шакира и Пике во Мајами! (ФОТО)

Пејачката наградена со Греми – Шакира и нејзиниот сопруг, прославениот фудбалер Жерард...

Погледнете како изгледа најлуксузниот хотел во Европа! (ФОТО)

Хотелот настанал по желба на бизнисменот Телман Исмаилов да ја изгради вилата од своите...

Погледнете како изгледаат луксузните апартмани во Скопје со волшебен панорамски поглед на градот

Живееме во секојдневие исполнето со стресни ситуации, обврски, рокови, одлуки. Во трката со...

Ѕирнете во луксузниот австралиски дом на секс симболот Маргот Роби

Прекрасна австралиска актерка наскоро ќе се пресели во скап престој во Австралија. ...

Вака изгледа луксузниот дом на Гвен Стефани во Лос Анџелес

Прекрасната раскошна вила во Лос Анџелес, пејачката Гвен Стефани се обидува да ја продаде од...

Ѕирнете во раскошниот холивудски дом на Елен ди Џенерс

Оваа прекрасна вила се наоѓа на Беверли Хилс, се протега на речиси 750 метри квадратни, а...

Тејлор Свифт се почести со најлуксузен стан во Њу Јорк. Погледнете како изгледа!

Пејачката Тејлор Свифт отсега е сопственичка на скапоцен стан во лукузниот дел на Њу Јорк....

Ова е станот на Џенифер Лопез и Алекс Родригез вреден 15 милиони долари

Апартманот вреден 15,32 милиони долари се наоѓа во Њујорк, лоциран е на 432 Парк Авенијата, што е...

Поглед во луксузниот и непробоен воз на северно корејскиот лидер Ким Јонг Ун

Северна Кореја е речиси целосно изолирана од остатокот од светот, а што се случува таму...

Луксузот во кој ќе порасне синот на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер

Воопшто не е тешко да му завидувате на овој луксуз… Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ се...

Хотелот Dar Ayniwen Villa е идеален за незаборавен одмор

Маракеш е една од оние егзотични дестинации кои нудат незаборавен одмор. Во овој град има...