Таг:, , , , , , , , ,

Светски рекорд: Се развеле по само 3 минути брак!

Неверојатната приказна која се случила во Кувајт, ги срушила сите рекорди кога станува збор...

5 причини зошто зимските свадби се вистинскиот избор

Популарноста на зимските венчавки е сѐ поголема, а декември се вбројува во трите месеци кога...

Трогателна приказна: Болниот татко успева да ја испрати својата ќерка до олтарот

Свадбата најчесто е емотивно искуство за секој, но за невестата Шарлот Виљарин, ова беше...

Само љубовта може да го стопи мразот

Свадбената фотосесија е многу битен момент за младоженецот и невестата, а многу млади...

Вака изгледаат свадбените бајки во ресторан Аликас…создадете ја и вашата (ВИДЕО)

Бајката не ја создава просторот, ниту пак музиката или временските услови…бајката ја...

Креативни и смешни свадбени фотографии

Свадбите се пригоди каде младоженците ја слават нивната љубов и среќа со најблиските,...

Зошто невестата стои од левата страна на младоженецот? Причината не е воопшто романтична!

Според обичајот, невестата секогаш стои од левата, а младоженецот од десната страна. Тоа не е...

Кога ќе дознаете зошто всушност младоженецот ја пренесува невестата преку прагот, овој обичај повеќе нема да ви биде симпатичен

Станува збор за еден од најраспространетите свадбени обичаи на светот. Младоженецот, пред...

СКАПА ВЕНЧАНИЦА, МЛАДОЖЕНЕЦ ОД СОНИШТАТА, А НЕВЕСТАТА ТАЖНА: ПАРИТЕ СЕПАК НЕ МОЖАТ ДА КУПАТ СРЕЌА!

Парот се запознал во месец февруари, за да се венчаат половина година подоцна, но за среќа е...

Интернет хит: Реакцијата на младоженец кога ќе ја види својата невеста го разнежни светот

Свадбените церемонии секогаш се преплавени со силни емоции, насмевки, но и солзи радосници....

Што се крие зад 3-те најголеми свадбени традиции?

Секој народ има свои свадбени обичаи кои се почитуваат и до ден денес, па затоа и нам ни се...

ВИДЕО: Младоженец не може да ги задржи солзите додека неговата сакана чекори кон олтарот

Сентиментален младоженец, кој не можел да си ги задржи солзите додека неговата сакана...

Младоженецот ја откажал венчавката, а мајката на невестата направила гозба за сиромашните

Квин Дејн мислела дека ќе се омажи за Лендон Боруп, на гламурозна церемонија која чинела 35.000...

ВИДЕО: Невеста го расплака младоженецот, пеејќи му додека чекореше кон олтарот

Невеста со песна го расплака својот избраник на црковната церемонија. Таа му пееше балада...

ОВАА НЕВЕСТА ФРЛА МАГИЈА ВРЗ МЛАДОЖЕНЕЦОТ ЗА ВРЕМЕ НА НИВНИОТ ПРВ ТАНЦ КАКО МЛАДЕНЦИ

Секој пар се надева дека нивната свадба ќе биде магична, но Џастин Вилмен и Џилијан Сипкинс...

Обврски на кумот/кумата на свадба

Една од најважните улоги на свадбата ги има кумот/кумата. Во минатото кумството се...

Младоженец ја тужи жената откако за прв пат ја видел без шминка

Младоженец од Алжир одлучил да ја тужи својата штотуку венчана сопруга откако се преплашил...

ОД МАКА ИЛИ ОД СРЕЌА: Младоженецот кој плачеше на својата венчавка! (Видео)

Младоженецот кој плачеше на својата венчавка! Реакцијата на младоженец кога ќе ја здогледа...

Видео: Младоженецот пијан неможеше да ја извади подвезицата …

Младоженецот пијан неможеше да ја извади подвезицата! Многу алкохол на свадба и не е баш...

ВИДЕО: Невестата го фрли бидермаерот, а потоа се појави младоженецот и неговиот неверојатен потег

На интернет вчера се појави неверојатно видео од една венчавка во Британија. Како и на...