Таг:, , , , , ,

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Прекрасни фотографии со #flowers

Цвеќињата се едни од најубавите подароци од природата кои го разубавуваат нашето...

Најубави мисли за смислата на животот

Мразам празни разговори. Сакам да зборувам за атоми, смрт, вонземјани, секс, магија,...

Видео што треба да им го испратите на своите пријатели: Оваа снимка го растажи светот и не научи на една важна лекција

Како дозволивме да се случи ова – видео што треба да го погледне секој од нас! Ова се...

Постои едно африканско племе кое го негува најубавиот обичај на светот…

Постои едно африканско племе кое го негува може најубавиот обичај на светот. Тие веруваат...

Природна убавина: Ретки фотографии од тинејџерките во 70-тите години од минатиот век!

Убавината ја менувала својата форма низ годините. Иако трендовите се повторуваат по одреден...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Најубавите фотографии со #galicnik

На 450 метри надморска височина Галичник претставува убаво живописно село во центарот на...

Нема да поверувате дека се реални: Проѕирни животни кои вистина постојат

Погледнете ги овие животни, иако морате да се приближите малку поблиску. Зошто? Затоа што тие...

Го чувствуваме присуството на есента: Ова се најубавите цитати за ова годишно време!

Есента пред неколку денови и официјално пристигна. Со мирисот на првиот септемвриски дожд и...

За мирен и квалитетен сон: Овие намирници ја победуваат несоницата

Стресниот начин на живот може да доведе до проблеми на нервниот систем и испрекинат сон, но...

Фотографии од недопрената природна убавина на Гренланд – местото кое може да не постои во иднина

Гренланд станува жешко место. Летото оваа година беше едно од најтоплите на Гренланд. Ледот...

Најсмешните фотографии од натпреварот за најхумористични фотографии од дивиот свет за 2019 година

Веќе пет години се одржува натпреварувањето Comedy Wildlife Photography Awards.  Ова се најсмешните...

Уметник создава дрвени џинови и ги поставува во шума во Белгија

Томас Дамбо создава џиновски дрвени тролови насекаде околу светот и ги крие во дивината и...

Производите на Кораб Трница достапни до вас: Подарени од природата, претопени во традицијата, вкусни, единствени!

Производите на брендот Кораб Трница се надалеку прочуени првично по нивниот квалитет кој се...

Еколошки: Погледнете како изгледаат првите очила за сонце од кафе

Покрај тоа што се еколошки, тие имаат и прекрасен мирис. Сакајќи да направат еколошки...

5 идеи за забавен викенд со вашите деца

Многу млади родители мислат дека патувањето мора да почека додека детето малку не порасне....

Ариел плива со ѓубре, Вини Пу прегладнет без мед, Бамби без шума…цртаните ликови во денешната еко-катастрофа!

Еколошката катастрофа која ја доживува Земјата преставена преку омилените цртани ликови...

Зошто вежбањето надвор е подобро за менталното здравје?

Попрво би се одлучиле за сала или за во парк? Психолозите веруваат дека вежбањето надвор не...

Амазонската дождовна шума е во пламен со недели, горат „белите дробови“ на светот!

Хаштагот #PrayForAmazonia се прошири на социјалните мрежи, бидејќи корисниците се обидуваат да го...

Традиција пренесена во урбаното живеење: Ресторан Кораб Трница – докажан квалитет за гастрономско уживање!

На патот кон Дебар, на само 5 километри од Мавровското Езеро, на совршена локација во густата...

5 природни чуда кои може да ги откриете на грчките острови! (ФОТО)

Малкумина слушнале за овие уникатни места и навистина вреди да се видат. Проверете каде...