Таг:, , , , ,

Локалитетот Длабока Река во НП Маврово ќе биде номиниран за прелиминарната листа на УНЕСКО

Владата ја разгледа и усвои Информацијата во врска со постапката за номинирање на...

Неодоливи фотографии од животни со своите младенчиња! (ФОТО)

Нежните чувства, искажувањето љубов, гордоста кон своите деца не постои само меѓу луѓето,...

Езерото Атабад фасцинира со својата убавина: Настанало како резултат на природна катастрофа, а денес е туристичка атракција

Природните катастрофи предизвикуваат голема штета поради која честопати жителите страдаат...

Одењето босоноги ја прочистува нашата енергија – колку често го практикувате?

Дали сте запознаени со бројните бенефиции кои ги придонесува на здравјето? Замислите да...

Прекрасни реални фотографии кои изгледаат како да се фотошопирани

Велат дека сликата вреди илјада зборови. Па, некои фотографии се толку зачудувачки што...

Неодоливи фотографии од мали животни само неколку мигови по раѓањето! (ФОТО)

Природата секогаш нѐ воодушевува со сѐ што создава околу нас. Животните даваат особена...

(ФОТО) Најубавото нешто што ќе го видите – Бесконечната љубов помеѓу луѓето и животните

Фотографии кои ќе ви го стоплат срцето и ќе ви покажат колку љубовта помеѓу човекот и...

(ФОТО) Авантуристички фотографии на една девојка кои ќе ве остават без здив

Природата е навистина магична Челси Јамаси има 26 години и е авантурист во вистинска смисла...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Прекрасни фотографии со #flowers

Цвеќињата се едни од најубавите подароци од природата кои го разубавуваат нашето...

Најубави мисли за смислата на животот

Мразам празни разговори. Сакам да зборувам за атоми, смрт, вонземјани, секс, магија,...

Видео што треба да им го испратите на своите пријатели: Оваа снимка го растажи светот и не научи на една важна лекција

Како дозволивме да се случи ова – видео што треба да го погледне секој од нас! Ова се...

Постои едно африканско племе кое го негува најубавиот обичај на светот…

Постои едно африканско племе кое го негува може најубавиот обичај на светот. Тие веруваат...

Природна убавина: Ретки фотографии од тинејџерките во 70-тите години од минатиот век!

Убавината ја менувала својата форма низ годините. Иако трендовите се повторуваат по одреден...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Најубавите фотографии со #galicnik

На 450 метри надморска височина Галичник претставува убаво живописно село во центарот на...

Нема да поверувате дека се реални: Проѕирни животни кои вистина постојат

Погледнете ги овие животни, иако морате да се приближите малку поблиску. Зошто? Затоа што тие...

Го чувствуваме присуството на есента: Ова се најубавите цитати за ова годишно време!

Есента пред неколку денови и официјално пристигна. Со мирисот на првиот септемвриски дожд и...

За мирен и квалитетен сон: Овие намирници ја победуваат несоницата

Стресниот начин на живот може да доведе до проблеми на нервниот систем и испрекинат сон, но...

Фотографии од недопрената природна убавина на Гренланд – местото кое може да не постои во иднина

Гренланд станува жешко место. Летото оваа година беше едно од најтоплите на Гренланд. Ледот...

Најсмешните фотографии од натпреварот за најхумористични фотографии од дивиот свет за 2019 година

Веќе пет години се одржува натпреварувањето Comedy Wildlife Photography Awards.  Ова се најсмешните...

Уметник создава дрвени џинови и ги поставува во шума во Белгија

Томас Дамбо создава џиновски дрвени тролови насекаде околу светот и ги крие во дивината и...