Таг:, , , , , , ,

Пролетен хит број 1: Како да носите тексас од глава до пети? (ФОТО)

Тексас е материјалот кој дефинитивно никогаш нема да излезе од мода. Панталоните од тексас...

(ГАЛЕРИЈА) ПРОЛЕТТА КАКО МАГИЧНА СЕЗОНА ВО РАЗЛИЧНИ ДЕЛОВИ НА СВЕТОТ

Сонце, прошетки, пријатно време, насмевки… Секогаш со нетрпение ја очекуваме пролетта,...

(ФОТО) Дали ќе му одолеете? – Моделот на фармерки кој ќе биде насекаде оваа пролет

Доколку веќе не ги поседувате во вашиот плакар, време е да си набавите пар, затоа што овој...

(ФОТО) Магична пролет во Јапонија – Таму каде што црешовите цветови создаваат бајка

Погледнете како изгледа Јапонија во овие денови на пандемија, фотографиите ќе ви го одземат...

(ФОТО) Бели фармерки – Задолжително модно парче за топлата сезона

За совршен пролетно-летен стајлинг, белите фармерки ја имаат главната улога Во модниот свет,...

(ФОТО) Новиот омилен пролетен тренд на дамите – „Машки“ одела

Трендот кој владее веќе неколку сезони оваа пролет повторно на врвот. Oversized оделата се...

Како оваа пролет се носи цветниот принт

Општата загриженост поради корона вирусот и присилната самоизолација не е причина да...

Најубавите цвеќиња за пролетно уредување на градината и терасата

Првото пролетно сонце во нас ја буди желбата веќе да почнеме со планирање кои цвеќиња ќе ги...

(ФОТО) Пролет во знакот на ЖОЛТАТА боја – Бојата на позитивата и оптимизмот

Оваа пролет жолтата боја ќе доминира во модниот свет. Жолтите парчиња ќе внеза позитива и...

#ИнстаСреќа: Иако ние застанавме со обврските, природата не чека: Пролетта е тука, а ова се најубавите фотографии!

„Можат ли зборови да го опишат мирисот и вкусот на пролетта?“   View this post on Instagram   Goodmorning...

Оваа пролет враќање на модниот додаток од ’60-тите кој нема да му се допадне на секого

Нема да останете незабележани Постојат неколку модни и стилски трикови кои можат да ги...

Сонцето влегува во знакот на Овен: Ова ќе биде најзначајниот период за овие 3 знаци!

Од периодот во кој доминантно беше владеењето на Рибите, влеуваме во период во кој предводи...

Чевлите со точки се најомилениот неодолив тренд кој ни доаѓа оваа пролет

Принтот со точки го најави својот спектакуларен камбек за пролетната сезона. Едвај чекаме...

Тренд бои кои мораат да се најдат во вашиот плакар оваа пролет

Ни пристигнува шарена пролет Конечно ни пристигнува периодот кога ќе ги оставиме темните и...

(ФОТО) Боја која ќе им биде омилена на сите дами оваа пролет

Подгответе се, оваа боја ќе биде најголем хит оваа пролет На модната недела во Њујорк можеше...

Најпопуларниот модел на здолниште кој ќе доминира претстојната пролет

Модно парче во кое ќе се вљубите Дури и оние девојки кои не се големи обожавателки на...

Ова е водечкиот тренд за пролет 2020

Овој тренд и понатаму ги освојува девојките, едноставно не можат да се откажат од него Иако...

Сезона на прослави и свадби, а вие сѐ уште не сте подготвени? Не грижете се, ние го имаме решението за вас!

Како и секоја година, токму во исто време се случува да добиете убава, украсена покана! На неа...

7 модели на обувки кои треба да ги имате оваа пролет! (ФОТО)

Времето конечно се подобри, надвор сѐ мириса на пролет, а продавниците веќе ги изложија...

Белата боја е моден погодок за топлите денови

Иако акцентот е на впечатливите бои, за сезоната пролет/лето 2019 година белата боја е...