Таг:, , , , , , , , , ,

Стартуваат ГАЛА вечерите од „Мел Фест талент шоу: Ѕвезда број 1“ – Победникот добива стан во Скопје и ексклузивен договор со продукцијата организатор на фестивалот „Мел Фест“

Оваа недела, на 02 Јуни, точно во 21.00 часот стартуваат шесте гала вечери од „Мел Фест талент...

Ова момче е слепо и аутистично, а кога излезе на сцена го расплака светот со својот глас!

Коди Ли е момчето кое успеа да го расплаче цел свет. Неговиот настап допре до срцата на...

Тимур со солзи во очи: Бевме како мртви кога Сергеј ни рече дека си оди

Еден од најзаслужните ракометари што РК Вардар со години е на врвот на македонскиот ракомет,...

Златна Бубамара со нов рекорд на гледаност по вчерашната телевизиска премиера! (ВИДЕО)

Вчерашната премиера на Златна Бубамара на популарноста ги сруши сите рекорди на гледаност....

Ivana Stand Up ќе ве насмее на тема „Трендовите на социјалните мрежи“ во првата епизода на нејзиниот канал! (ВИДЕО)

Во првата епизода на каналот на Ivana Stand Up, таа зборува за трендовите на социјалните мрежи,...

Не сакаме плус сајз манекенки, па што? Главниот човек на „Victoria’s secret“ со јасен став!

Модната шоу-програма Victoria’s secret се бори со телевизискиот рејтинг и симпатиите на...

Џенифер Лопез ќе ја добие наградата Мајкл Џексон за музички достигнувања на MTV видео музичките награди

Таа ќе биде првата латино-американка која ќе ја добие оваа престижна награда.  Секоја година...

Двајца браќа излегоа на шоуто „Шпанија има талент“, а потоа ја кренаа цела публика на нозе! (ВИДЕО)

Досега сме посведочиле на многубројни најразлични таленти во секоја земја каде што се...

Најпознатите цитати од Сексот и градот по повод 20 годишнината од прикажување на серијата

Пред повеќе од 20 години Дарен Стар се подготвувал да одржи аудиција за карактерите на четири...

ЛЕГЕНДАРНИОТ ARMIN VAN BUUREN- ВТОР ХЕДЛАЈНЕР НА OHRID CALLING 2018!

Задоволство ни е да ве информираме дека еден од навистина најдобрите и најголеми диџеи на...

Растури: Тијана како Џастин Тимберлејк во ТЛЗП! (ВИДЕО)

Тијана Дапчевиќ во најновата емисија на „Твоето лице звучи познато“ се појави како Џастин...

Ване Маркоски откри што се случува со „Ѕвездите на Гранд“ и која е причината зошто не се емитуваше!

И додека главните луѓе во „Ѕвездите на Гранд“ се уште не се огласуваат по прашањето на која...

ВИДЕО: За српските учесници веќе знаете, а еве која Македонка ќе се трансформира во ТЛЗП!

Српските медиуми на големо пишуваат за почетокот на новата сезона од популарното шоу...

ВИДЕО: Штипскиот виолинист Виктор Ангелов го запозна Деди Јенки благодарение на неговата преработка на „Despacito“

Талентираниот штипјанец Виктор Ангелов направи преработка со виолина на хитот Деспасиот...

Разбивање на скопската монотонија со стенд-ап шоу на популарниот сараевски актер Ѓуро

Популарниот и наградуван сараевски актер, режисер, хуморист, „надреалиста“- со еден збор,...

Се хранела со шпагети и со маргарин, а сега ослабела 136 килограми и изгледа неверојатно

Дали се сеќавате на реалното шоу “Honey Boo Boo” во кое истоименото девојче оди на натпревар...

(ФОТО) Слатката мала „бубамара“ се претвори во згодно рипче: Ќе ја препознаете ли македонската пејачка?

Јубилејното 20-то издание на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“,  ќе се...

Андријана прв милионер во Се или нешто!?

Вечерва на Сител телевизија во 18 часот ве очекува навистина забавно шоу со Лила Филиповска и...

Изведба на најромантичната песна која ќе ве воодушеви и наежи (ВИДЕО)

Ако кажеме дека „I will always love you“ на Витни Хјустон е најромантичната песна некогаш испеана,...

Слушнете како звучи Софиа Вергара на хелиум (ВИДЕО)

Славната колумбијка, воедно и најплатената ТВ актерка, Софиа Вергара е една од најзгодните,...