Таг:, , , ,

Урбан деликатес за крајот на 2019! Deborah De Luca ќе ја запечати 2019!

Техно кралицата Deborah De Luca оваа сабота ќе настапи пред македонската публика во А1 Арената....

Најголемата елка направена од луѓе: Над 4.000 граѓани на плоштадот во Скопје обидоа да направат нов Гинисов рекорд

Голем број граѓани денеска на Плоштадот „Македонија“ се придружија на обидот за...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Ова се најубавите фотографии од украсено Скопје #winterland

Скопје изгледа магично во овој период од годината, а ова се најпопуларните и најкреативните...

Техно кралицата Deborah De Luca во Скопје!

Таа е дефинитивно најбрзо растечкиот талент на светската техно сцена. Deborah De Luca е на...

8÷2(2+2)=? Како стоиме со математика во Скопје? (ВИДЕО)

Во последно време може да забележите повеќе видеа на различни теми на YouTube каналот Majk Show....

Германскиот диџеј и продуцент Свен Ват за затворањето на Таксират Фестивал #21

После главната вечер на 21. издание на Таксират во сабота на 7-ми декември, во недела не...

Авалон Продукција премиерно го носат Божо Вреќо во Скопје

Авалон Продукција со големо задоволство го најавува својот прв проект во 2020 година доаѓа од...

Утре започнува шестата ПИН Музичка конференција во рамки на 21-то издание на ТАКСИРАТ

Утре со шестата ПИН Музичка конференција и шоукејс фестивал 2019 ќе се отвори 21-то издание на...

Иницијативата На Точак организира протест на 27. ноември против контејнерите на патеките за велосипеди

Утре, со почеток во 17. 30, па сѐ до 19. 00 часот, иницијативата „НаТочак“ организира вонредна...

Родена во 1962 година, живеела во циркус….каков бил животот на шимпанзото Мими пред да дојде во Скопје?

Пред некој месец Коко се врати дома во Скопје, а со него дојдоа Мими, Изи и Роси. Нашиот Коко...

Овогодинешниот Таксират ќе биде исполнет со богата музичка програма и многу изненадувања

Овогодинешниот Таксират број 21, започнува со шестата ПИН Музичка конференција и шоукејс...

ТАСКО, РАСТА И БЕЛГРАДСКИТЕ МОМЦИ РИМСКИ И КОРОНА НА 4 ЧАСОВЕН СПЕКТАКЛ ВО СКОПЈЕ

Балканската регетон атракција Раста и македонскиот суперстар Таско, заедно со Римски и...

15-та „Бела ноќ“ на 15 локации во Скопје

Во сабота на 5-ти октомври, концерти, изложби, кино, театарски претстави, 3Д видео мапинг и...

Посетете го Скопје во есен и уживајте во удобноста и престојот во Астера Апарт Хотел

Есента е едно од најпријатните годишни времиња за патување и запознавање нови дестинации и...

DAVID GARRETT пристигна во Скопје!

Уште само еден ден не дели до големиот спектакл во А1 Арената „Борис Трајковски“!...

Принова во скопската зоолошка! После 10 години се роди кафено еленче лопатар!

Среќна вест ни доаѓа од скопската зоолошка градина денеска. После повеќе од 10 години имаме...

Во недела скопската зоолошка градина го слави својот 93-ти роденден!

Оваа година ЈУ „Зоолошка градина Скопје“ го слави својот 93-ти роденден. По тој повод, на 1-ви...

Преслатко видео од албино кенгурот Пикси и нејзиното бебе во скопската зоолошка градина! (ВИДЕО)

Неодамна во скопската зоолошка градина се роди кенгурче, Квики, кое мајката го „криеше“...

Попладне очекувајте големи промени на времето и температурата!

Во Скопје и претпладнево како и изминатите денови ќе биде сончево и многу топло. Од попладне,...

Видеото од разладувањето на слончиците Дуња и Даела го обиколи светот!

Скопските горештини не погодина сите, па така разладувањето е неопходно и за жителите во...