Таг:, , , , , , , ,

Скопскиот бенд Бона Деа со прекрасни изведби на француски песни

Бона Деа е музичка група од Скопје, составена од Марија, Александра и Дарко. Тие свират...

СКОПЈЕ СИТИ МОЛ ДОБИ МЕЃУНАРОДЕН СЕРТИФИКАТ ЗА ИСПОЛНУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА НА COVID-19 – ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ФОТОГРАФИИТЕ

„Скопје Сити Мол “ од 16 јуни 2020 година е првиот трговски центар во Република Северна...

Погледнете jа новата реклама на Кликни Јади!

„Додека не направат паметни кујни, храни се паметно со Кликни јади!“   Стотици вкусни...

Во 10 скопски општини има заразени лица со коронавирус, а ова е точниот број на заболени во нив

Карпош е општината со најголем број заразени во Скопје – вкупно 27 лица, покажува...

ФОТО НА ДЕНОТ: Патки уживаат во прошетката низ празните скопски улици

Иако сите сме исплашени од ситуацијата која владее во светот и го чекаме денот кога сѐ ова ќе...

Скопјанец ја информира јавноста дека е позитивен на корона вирусот COVID-19

Секојдневно бројот на заболените од коронавирусот COVID-19 се зголемува, а дел од граѓаните го...

Известување до јавноста за скратено работно време Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол

Известување до јавноста за скратено работно време Трговските центри Скопје Сити Мол,...

Покрај сите препораки и мерки, Скопјани ги полнат кафулињата

И покрај сите препораки и мерки сѐ со цел да се заштитиме од коронавирусот и да го спречиме...

Култните „Бој Харшер“ во Скопје!

Едно од најголемите имиња на електронската „dark wave“ сцена, култните „BOY HARSHER“, доаѓаат во...

ГОЛЕМИТЕ PLACEBO НА СКОПЈЕ ГОРИ 20.20!!! 25-ти јуни, стадион на АРМ

Ретки се бендовите кои успеале да станат големи, а истовремено да останат авангардни,...

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ по повод денот на виното и љубовта ќе одржи два концерта.

Концертите ќе се одржат во интимниот амбиент на Македонскиот народен театар на 14 и 15...

Славенички концерт на Електрични Оргазам во МКЦ на 26.03.2020 година

Бидејќи без оргазам сепак нема ништо, Авалон Продукција со задоволство ви најавува...

Најпопуларниот и најпродаваниот женски гудачки квартет на сите времиња BOND доаѓа во Скопје

Најпопуларниот и најпродаван женски гудачки квартет на сите времиња BOND доаѓа за прв пат во...

На 7. февруари ќе се одржи Меѓународната манифестација Ноќ на идеите во Скопје

Францускиот институт во Скопје има чест да ве извести дека в ПЕТОК, 7 ФЕВРУАРИ 2020 ГОДИНА, ВО 18...

Слушнете ги одговорите на граѓаните: КОЈ БРОЈ Е ПОГОЛЕМ: -4 или -10?!

YouTube каналот под називот Majk Show уште еднаш успеа да нѐ насмее поставувајќи им матемаматичка...

Италијанскиот бенд со британски вкус – „New Candys“ во Скопје!

Новата, прогресивна музичка сензација, алтернативниот италијански бенд „New Candys“, доаѓа во...

Кристијан Ниневски го фати крстот на централната манифестација за Водици во Скопје

26-годишниот Кристијан Ниневски е најсреќниот учесник на Водици во Скопје кој го извади...

Урбан деликатес за крајот на 2019! Deborah De Luca ќе ја запечати 2019!

Техно кралицата Deborah De Luca оваа сабота ќе настапи пред македонската публика во А1 Арената....

Најголемата елка направена од луѓе: Над 4.000 граѓани на плоштадот во Скопје обидоа да направат нов Гинисов рекорд

Голем број граѓани денеска на Плоштадот „Македонија“ се придружија на обидот за...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Ова се најубавите фотографии од украсено Скопје #winterland

Скопје изгледа магично во овој период од годината, а ова се најпопуларните и најкреативните...