Таг:, , ,

15 земји кои ги заобиколи коронавирусот! (ФОТО)

Иако ни се чини дека коронавирусот е присутен низ целиот свет, сепак постојат земји кои не ја...

Како се слави Божиќ во различни земји ширум светот

Божиќ е семеен празник, богата стара традиција и различно се прославува во секоја земја на...

Дали знаете зошто пасошите се произведуваат само во 4 бои и кое е нивното значење?

Дали некогаш сте се запрашале зошто пасошите може да бидат само црвени, сини, зелени или...

Најпривлечните мажи во светот живеат во овие 10 градови: Еве кој е на прво место!

Екипата на порталот “Traveler’s Digest” составила листа од 10 градови во кои живеат...

Овие две земји имаат најмоќни пасоши: Отворени им се вратите на 189 земји во светот!

Според најновите истражувања, Јапонија и Сингапур имаат најмоќни пасоши, овие две азиски...

Се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија: Ова се земјите кои влегоа во големото финале! (ВИДЕО)

Вчеравечер се одржа првата полуфинална вечер на овогодинешното издание на Евровизија во...

Се подготвувате за патување? Дознајте кои се најдолгите туристички летови!

Дали некогаш сте се запрашале кои авионски летови траат најдолго? Со напредокот на...

Топ 30 неверојатни скулптури кои ќе ви го одземат здивот

Уметноста е највпечатливата форма на изразување во светот. Постојат уметници кои знаат како...

Необични закони во земјите ширум светот кои мора да ги почитувате доколку ги посетите!

Забрането тетовирање и селфи со Буда Ова правило важи за Шри Ланка, па ако се најдете таму,...

Овие земји се идеални и евтини за одмор

Секоја земја има свои знаменитости и убавини кои навистина вредат да се посетат. Но,...

Во кои земји се пие најмногу алкохол?

На сите ни е познато дека Русите важат за луѓе кои пијат најмногу алкохол. Но дали сте се...

Првата жена која го прошета целиот свет

Ако некој досега посетил 50 држави, секој би бил импресиониран. Ако некој посетил 100 држави, не...

10 ЗЕМЈИ КАДЕ ШТО ЖИВЕАТ НАЈСРЕЌНИТЕ ЛУЃЕ НА СВЕТОТ

Овие земји нудат бесплатно образование и се богати со преубави пејсажи. Народот кој живее во...

Поминале 50 земји со своето комбе трошејќи само 8 долари на ден!

Овој млад авантуристички пар од Полска има сопствен блог за патување. Тие велат дека немале...

Имиња за бебе кои значат “љубов“

Доколку сте во потрага по оригинално име за своето бебе и не ви е важно што не е од домашно...

Различно, но ефикасно. Како се негуваат жените низ светот.

Убавината претставува еден од најважните императиви на секоја современа жена. Здрав и...