Категории

8 комбинации на Кери Бредшо кои и денес се шик

Сексот и градот остави неизбежен белег со своите „сочни“ теми, а се чини уште повеќе со модата.

Безброј дизајнерски имиња беа споменати, а уште повеќе уникатни парчиња носени од страна на четирите актерки. Секоја со свој посебен стил, но таа што најмногу отскокнуваше со својата љубов кон модата беше Кери. Ликот кој го портретираше Сара Џесика Паркер ја носи титулата – модна икона, особено со својата колекција на чевли. Но Кери беше комплетна инспирација на многу жени низ светот, а со некои нејзини изгледи сеуште може да послужи како инспирација. Ова се некои моменти на Кери кои се сеуште шик и денес.

ЦРВЕНОТО САКО

НАБРАНИ ЧИЗМИ

АСИМЕТРИЧНИ ЛИНИИ

БЕЛИ ЧЕВЛИ

ШИК КЛАСИЧЕН КОМПЛЕТ

ЦРВЕНИ ЧИЗМИЧКИ

СВЕТКАВИ, ГЛАМУРОЗНИ ПАРЧИЊА

РАЧНА ИЗРАБОТКА + КУСИ ФАРМЕРКИ + НИСКА ШТИКЛА