Категории

(ФОТО) Италијански шарм – Марамата во коса е најубавиот моден додаток за ова лето

Инспирирани од префинетоста на италијанските дами кои на овој начин ја стилизирале својата коса години наназад, овој тренд повторно е ‘ин’ и не освои уште повеќе

Не постои нити еден моден додаток кој толку убаво ја украсува косата налето како марамата. Таа е класичен аксесоар кој може да ве спаси од топлината и непослушните прамени кога и да ви е потребно а освен тоа изгледа неодоливо женствено. Еве како да ја носите ова лето и да изгледате како вистински италијанка од старите романтични филмови.