Категории

Ријана на мета на модните критичари – дали е ова нејзиниот најужасен стајлинг до сега?

Некогашната кралица на стилот, полека го напушта тронот?

Пеачката изминатиот ден направи промоција на својата книга која наскоро ќе се најде во продажба и по повод таа прилика за себе избра стајлинг кој многумина го усудија.
Верна на својот провокативен стил, Ријана се појави во фустан со изразено деколте во леопард принт, во комбинација со накит во златна боја. Фустанот го искомбинира со чизми од змиска кожа а целокупната комбинација беше прогласено за модно фијаско од страна на модните критичари.
Иако најчесто сме навикнати да не одушевува со своите модни избори, овој пат тоа не беше случај, и изгледа вулгарно, се огласија тие.

Прегледи:
292
Објавено на:
14.10.2019