Таг:, , , , , , , , ,

Уморни и нерасположени сте: Ова се грешките кои ги правите секое утро, а влијаат во текот на целиот ден

Можеби наутро правите баш некои од следниве грешки, кои можат да влијаат на остатокот од...

Научниците велат дека кафето не треба да се пие наутро: Еве кога е вистинско време за кафе!

Научниците велат дека никако не треба да пиете кафе кога ќе станете. Најдобро време за...

Денес е Ѓурѓовден – денот посветен на будењето на природата и животот

Православните верници денес го прославаат Ѓурѓовден, празникот кој е врзан со најголем број...

Жена се разбудила од кома после 27 години

Приказната за жената од Обединетите Арапски Емирати која после 27 години се разбудила од...

Среќа на денот: Момчето од Струга кое се разбуди по 4 години кома, слави матура!

Јован Колоски, е чудото од дете, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и...

Ротквиците се благодет на природата: Почувствувајте ја нивната магија!

Пролетта не може да се замисли без трпеза на која се присутни ротквиците. Овие коренести...

Нека секое „добро утро“ биде среќно утро!

Чувството на среќа потекнува од позитивниот став – тоа сите добро го знаат. Позитивниот...

Јаболко за добро утро, но не и добра ноќ!

Јаболкото е овошје кое широко е рспространето и често се употребува во исхраната на луѓето....

Што е „викенд“ мигрена и како да ја спречите?

Петок е ден кој за поголемиот дел од луѓето претставува крај на работната недела, кој...

5 совети со кои ќе станете утрински тип на личност

Како и речиси сè друго во животот, можете да научите како да станете утринска личност. Вие...

Времето во кое се будите во текот на ноќта открива многу за вашето здравје и психа

Ноќното будење е директно поврзано со психолошката и физичката состојба во која се наоѓа...

Како да го преживеете поместувањето на часот нанапред, без да го уништите вашиот циклус на спиење

На 25 март, ги поместуваме сказалките на часовникот од два на три часот и го започнуваме...

Еве како да се расоните за 60 секунди, полни со енергија

Една од најтешките работи кои секој од нас мора да ја прави во текот на зимските месеци е...

Ова куче секое утро го буди сопственикот (ВИДЕО)

Сите оние кои чуваат домашно милениче знаат дека многу од нивните навики ќе бидат променети,...

Мачката го будела секое утро во 4 часот, па смислил соодветна одмазда (ВИДЕО)

Мачките се познати по тоа што сакаат да спијат, тие дури и поголемиот дел од својот живот го...

Утрински навики кои можат да ви го продолжат животот

Утрото често знае да биде стресно и исполнето со нездрави навики. На тоа предупредуваат...

10 нешта кои ќе ги разберат само оние кои не се утрински луѓе

Некои луѓе едноставно не го сакаат утрото, не сакаат да се будат рано (читај: не можат да се...

Се будите секоја ноќ во исто време? Еве објаснување

Потешкотии во заспивање помеѓу 21:00 и 23:00 часот -Во тоа време крвните артерии се активни. Тоа...

Видео: Џесика Алба ве води низ нејзината утринска рутина

Џесика Алба се буди во 05:15 за да вежба јога, а првиот чекор после будењето е правењето на јако...

ВИДЕО: Будење со моторна пила – после ова никогаш нема да заспие

Будење со моторна пила – после ова никогаш нема да заспие [tube]https://www.youtube.com/watch?v=gvuoL6ugzvw[/tube]