Таг:, , , ,

Техно кралицата Deborah De Luca во Скопје!

Таа е дефинитивно најбрзо растечкиот талент на светската техно сцена. Deborah De Luca е на...

Најдоброто од македонската рап сцена на првиот соло концерт на ЛД Пистолеро

Во рамки на 21. издание на фестивалот Таксират вчеравечер во Младинскиот културен центар се...

#365Среќа Диџеј Галоски: „Со секој настап се обидувам истата енергија од светот да ја пренесам назад во земјава“

Светско, а наше… Докажан диџеј кој се вбројува во еден од најуспешните диџеи во нашата...

Маестро Џијан Емин и светскиот диџеј Дерик Меј настапуваат во престижната „Ројал Фестивал Хол“ во Лондон

По успешните концерти со Филхармонијата на РСМ – „Ну погоди“ и „Љубов и револуција“,...

Погледнете го спектакуларниот настап на Axwell ^ Ingrosso на Skopje Calling 2018

Почетокот на летото во Скопје беше обележан со можеби најголемиот музички настан кој ќе му...

Интернетот е опседнат со оваа 10 годишна диџејка од Гана, која има неверојатна енергија

Запознајте ја DJ Switch која има 10 години и доаѓа од Гана, а интернетот е веќе опседнат со неа....

Галоски испишува историја за електронската музичка сцена во земјава

Еден од најуспешните македонски диџеи ГАЛОСКИ кој периодов имаше евроазиска турнеја,...

Оваа сабота, голема WHITE SENSATION забава во Гостивар

Ноќниот живот во Гостивар се збогатува со уште една локација, познатиот MASSIVA NIGHT CLUB го враќа...

Македонскиот диџеј ГАЛОСКИ го распродаде „V2“, еден од најпознатите клубови во Токио

Еден од најуспешните диџеи и продуценти од земјава ГАЛОСКИ со огромен успех на својата мини...

ЛЕГЕНДАРНИОТ ARMIN VAN BUUREN- ВТОР ХЕДЛАЈНЕР НА OHRID CALLING 2018!

Задоволство ни е да ве информираме дека еден од навистина најдобрите и најголеми диџеи на...

„ЕДНА ЉУБОВ“ и во Скопје овој септември со RnB & Hip-Hop спектакл

Веќе ни е позната идејата за обединување на македонските и бугарските музичари во една...

Незаборавни два дена на Ohrid Calling 2017: Хардвел ја спушти публиката буквално на земја (ФОТО+ВИДЕО)

Hardwell и Afrojack направија Охрид во минатите два дена да звучи светски.  Спектакуларно издание на...

Ова лето ќе се одржи Калабалак – електронски музички фестивал во Радовиш

Во Радовиш на 29-ти јули ќе се одржи третото издание на Калабалак фестивал, организирано од...

Комплетиран составот за OHRID CALLING 2017! Дознајте кои се диџеите кои ќе го придружуваат HARDWELL

Комплетиран е составот кој ќе ве забавува на овогодинешниот OHRID CALLING 2017. Имено, диџеите кои ќе...

Што не очекува на овогодинешниот OHRID CALLING 2017?

Авалон ги објави сите детали околу првиот ден од овогодинешниот фестивал OHRID CALLING 2017 којшто...

Овогодишниот SKOPJE CALLING 2017 со JAX JONES & ALEX ADAIR ЗАЕДНО СО MARTIN GARRIX!

  Овогодиншениот Skopje Calling ќе се одржи на 23-ти јуни. Шоуто ќе го отвори ALEX ADAIR, млад диџеј од...

СУПЕРСТАР ДИЏЕЈОТ AFROJACK ПРЕМИЕРНО ВО МАКЕДОНИЈА НОЌ СПРОТИ ИЛИНДЕН НА OHRID CALLING 2017!

Сакаме да ве информираме дека еден од најпознатите светски музички артисти на денешницата,...

Знаете ли кој диџеј ќе гостува во Охрид на 2ри август во 2017 година?

Авалон за  идната година ја најавува глобалната суперстар диџеј ѕвезда Hardwell. Тој за прв пат...

Келвин Харис преживеа тешка сообраќајна несреќа

Светски познатиот диџеј и момче на Тејлор Свифт, Келвин Харис заврши во болница по тешка...

David Guetta со спектакуларно шоу на 5ти јуни повторно во Скопје

Светскиот диџеј David Guetta ќе се појави повторно пред македонската публика и публиката од...