Таг:, , , , , , , , ,

Се ожени најпосакуваниот турски актер – Бариш Ардуч познат како „Вљубениот ерген“

Бариш Ардуч кај нас познат по улогата на Омер во серијата „Вљубениот ерген“ го кажа...

Џо Џонас и Софи Тарнер станаа родители! Му посакаа добредојде на своето прво дете заедно

Еден од популарните парови во Hollywood, Џо Џонас и Софи Тарнер споделија прекрасни вести со...

АМИРА МЕДУЊАНИН ДАРКО РУНДЕК И ЖЕЉКО БЕБЕК СО ЕКСКЛУЗИВНИ КОНЦЕРТИ ВО АВГУСТ ВО ХЕРАКЛЕЈА БИТОЛА ЗА САМО 600 ПОСЕТИТЕЛИ ПО ВЕЧЕР!

Авалон Продукција се потруди да ги исполни желбите и на битолчаните да имаат барем неколку...

“Безобразно ” – летна и жешка авантура на Роберт Вукелиќ и Дејан Станковиќ

Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на нашата сцена,  песната...

Книгата „Press & Play“ на Ненад Георгиевски е сведоштво за едно плодно време во македонската музика

Книгата „Press & Play“ на Ненад Георгиевски е сведоштво за едно плодно време во македонската...

Интимна кралска венчавка – Принцезата Беатрис се омажи во круна и фустан на кралицата Елизабета II

Најочекуваната кралска венчавка оваа година – Принцезата Беатрис се омажи за своето...

ИНТЕРЕСНА СПОЈКА: ТАСКО И ЛИНА НИ ЈА ПРЕТСТАВУВААТ “НЕВАЉАЛА“

Нашиот суперстар Таско до сега сме го гледале во соработка со многу машки трап изведувачи...

НА БАЈАГА ВО ПРИРОДА! 35 ГОДИНИ БАЈАГА И ИНСТРУКТОРИ OPEN AIR 13.09.2020- ARM STADION

Авалон продукција со огромно задоволство ви го најавува нивниот можеби најшарматнен проект...

„ПАЈАК„- МИЛЕНИКОТ НА МЛАДАТА ГЕНЕРАЦИЈА СО НОВ ВИДЕО ЗАПИС ЗА “НОЌВА”

Откако влезе под капата на Урбан Рекордс продукција, младиот и талентиран Пајак непрекинато...

Spotify аудио апликацијата конечно достапна и во Македонија

За сите љубители на музиката имаме одлични вести – Најпопуларната апликација Spotify конечно е...

Нов сингл и спот на Љубојна!

Со огромно задоволство ви го претставуваме  новиот сингл на Љубојна, насловен „Љубов по...

Принцот Вилијам го прослави својот роденден во весела атмосфера со своето семејство

Британското кралско семејство денес го прослави роденденот на Принцот Вилијам, а за таа...

(ФОТО) Ѕвездата од серијата “Game of Thrones” – Софи Тарнер го покажа трудничкото стомаче на прошетка со сопругот Џо Џонас

Софи Тарнер ги изненади своите фанови покажувајќи го трудничкото стомаче за време на...

Преку глава ви е од лоши вести – Имаме еден куп ДОБРИ!

Секојдневно сме бомбардирани од ужаснувачки и шокантни наслови од кои ни се чини дека...

Познатата босанска инфлуенсерка пружи поддршка во борбата против расизмот и беше жестоко искритикувана

Една од најпознатите балкански инфлуенсерки Хана Хаџиавдагич – Табакович, одлучи да пружи...

(ФОТО) Турската ѕвезда Фахрие Евџен сподели фотографии од малиот Каран – Синот со Бурак Озчивит

Турските ѕвезди Фахрие Евџен и Бурак Озчивит доста строго ја чуваат приватноста на нивниот...

(ВИДЕО) Меган Маркл го прослави првиот роденден на Арчи читајќи му сликовница

Најмалиот член на Британското кралско семејство – Арчи Маунтбатен-Виндзор го прослави...

(ФОТО) Принцезата Шарлот го прослави својот 5 роденден доставуваќи храна на изолираните лица

Малата принцеза на Кембриџ наполни 5 години, а Кенсингтонската палата објави неодоливи...

(ФОТО) Принцот Луис го одбележа својот 2 роденден – Војвотката Кетрин сподели преслатки фотографии

Британското кралско семејство деновиве го одбележа вториот роденден на принцот Луис од...

Нови докази за тезата дека коронавирусот се шири и преку воздухот

Американската Национална академија на науките даде нов прилог на тезата дека коронавирусот...