Таг:, ,

Таа е жена и пол! 3 хороскопски знаци кои се најдобри сопруги!

Не постои нешто што неможе да го направи за човекот што го сака и нејзината љубов е...

6 работи кои ќе ви помогнат вас и на вашиот партнер да растете како двојка

Проблемот на долгорочните врски е во тоа што луѓето кога ќе влезат во нив никогаш не...

Пријанка Чопра и Ник Џонас прогласени за најдобро стилизиран пар

Магазинот “People” ги прогласи Пријанка Чопра и Ник Џонас за најдобро стилизарани луѓе во...

Како пар од бајките: Ќерката на Џони Деп го пронајде својот принц

Лили Роуз Деп и Тимоти Чаламет се новиот славен пар за кој сите зборуваат. Тие се појавија...

Комплименти кои мажите не ги сакаат

Можеби мислите дека звучи како комплимент додека му кажувате да вашиот партнер дека изгледа...

5 знаци дека поранешното момче сака да ви се врати

Пред да ги откриеме 5-те знаци дека поранешното момче сака да ви се врати, треба да знаете...

Четири јасни знаци дека партнерот не ве почитува

За врската правилно да функционира, потребно е двајцата партнери да го вложат својот...

Поради овие 5 грешки ги пропуштаме „добрите можности“

Добрите мажи не исчезнаа, но понекогаш ни бегаат поради наши мали пропусти. 1. Сакате одреден...

Леонардо Ди Каприо ужива на одмор со 22 годишната девојка во Италија!

Парот ужива во убавините на Италија, патувајќи на супер луксузна јахта, а до сега ги посетиле...

„Фотобомба“ од елен ја направи вереничката фотосесија на овој пар уште помагична!

Една несекојдневна „фотобомба“ му се случила на овој пар кој на својата фотосесија во...

Уметник на магичен начин преку илустрации ги прикажува љубовните емоции! (ФОТО)

Вљубувањето е магично чувство. Во него постојат безброј емоции кои никогаш не може да се...

Овој пар ќе помине 20.000 километри на велосипед низ светот!

Ед Леви и Емили Кауард тргнале на пат околу светот со своите велосипеди. Нивното патување е...

После 7 години и 3 деца фудбалерот Серхио Рамос се ожени со прекрасната Пилар Рубио!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се ожени со прекрасната Пилар Рубио! На свечена...

Искрената љубов прикажана преку илустрации! (ФОТО)

Вистинската љубов е едноставна, без препреки, таа се покажува во секојдневните ситуации во...

Што сакаат жените? Дечковци или фотографи?

Во период кога повеќето луѓе го „презентираат“ својот живот на социјалните мрежи, не е...

Родители си го заборавиле бебето во такси!

Новороденчето носи многу обврски за родителите, па често тие се постојано уморни и збунети....

Моника Белучи во Венеција со партнерот Николас! (ФОТО)

Во март оваа година дознавме дека италијанската убавица, 54-годишната Моника Белучи веќе...

5 знаци дека се поставувате како мајка кон своето момче, а тоа е голем проблем!

Некогаш кон партнерот се однесувате како кон дете, а не сте ни свесни за тоа. Постојат знаци...

Остани сама додека не најдеш човек кој ќе ги прави овие 8 нешта за тебе!

Наоѓањето на чиста, длабока, искрена, љубов за цел живот не е воопшто едноставно. На...

Нова љубов во Холивуд: Бред Пит во врска со оваа славна актерка?

Бред Пит наводно е во врска со Шарлиз Терон откако ги запознал нејзиниот поранешен вереник,...