Таг:, , , , , ,

Авиони испуштаат илјадници килограми зеленчук за да ги нахранат преживеаните животни во Австралија

Австралија пронаоѓа иновативни начини да се справи со последиците од катастрофалните...

Хуманитарен Божиќен танцов викенд- Од срце за Бојан

Хуманитарен Божиќен танцов викенд- Од срце за Бојан – се организира се со цел да се...

Оваа жена се плашела од пит булот на соседот, сѐ додека не ѝ го спасил животот

Ова е Симба – дружељубив и мил пит-бул. Но, за жал, некои луѓе го сметаат за страшен...

Излечете ја главоболката за момент – Напиток кој спасува од мигрена

Одличен рецепт кој ќе ви помогне да се осободите од неподносливата болка Малкумина знаат...

Да бидеме хумани: На оваа мајка и на нејзините двајца синови им е потребна помош!

Ова се Ристе и Владе, и мајката херој Лиле. Ристе и Владе се целосно неподвижни, и целосно...

Да бидеме хумани: Jaне Николов од Зрновци треба да оди на операција во Турција

Шестгодишниот Јане Николов од с. Зрновци, Кочани, треба да оди на операција во Турција, а...

Никогаш немојте да ги користите овие реченици во разговор со другите луѓе

Психолозите советуваат.. Постојат луѓе зво чија близина посакуваме да бидеме, такви кај кои...

Еве кога НЕ треба да правите добри дела: Ако не сакате да станете жртва!

Никогаш не прифаќајте премногу скап подарок – или веднаш вратете го “Ако сакате да го...

Опсесивна љубов – како да ја препознаете и да се заштитите

Опсесивната љубов ја следи немоќ на самоконтрола, силна возбуда, страв од загуба, и драма...

Ослободете се од стресот и излечете ја главоболката – Моќни совети кои ќе ви помогнат

Во текот на денот, одвојте еден час за себе и потрудете се да преземете се што е неопходно за...

Да бидеме хумани: Симона има 4 години и потребна ѝ е нашата помош!

На Симона и е потребна итна помош! Симона Хаџи Тошев е од Штип, има 4 години и...

Сите на сок во Аеродром: Две другарчиња продаваат сок да му помогнат на болното другарче

На тревникот во Аеродром, позади Прв центар, две дечиња продаваат сок сѐ со цел да соберат...

Стравувате од напади на паника? Психолозите советуваат како да си помогнете

Сѐ почесто се зборува за паничните напади, а некои истражувања тврдат дека една од четири...

Денес е светскиот ден на менталното здравје: Заедно во превенцијата од самоубиства!

На секои 40 секунди се случува по едно самоубиство. Светскиот ден на менталното здравје...

Кои се тајните на успешниот онлајн бизнис

Да се започне работа онлајн делува како најлесна задача, но без следните вештини не можете...

7 трикови за беспрекорна секојдневна шминка: Истакнете ги очите!

Очите се огледало на душата. Затоа и не е изненадување што жените бараат начини како да ги...

Во потрага сте по вашиот негувател СУПЕРХЕРОЈ? Обратете се во Нега Центар и добијте ја соодветната нега

Секој период од животот со себе носи своја убавина, искуство, спомени… Староста како и...

6 начини да заштедите пари при патување

Сите сакаме понекогаш да патуваме. Дали да се разладиме по жешкото лето, или едноставно да се...

На 31. август ќе се одржи „Хуманитарна праскијада 2019“ во Градскиот Парк

Целта на првата хуманитарна „Праскијада 2019“ е да се обезбедат 20.000 оброци за социјално...

Прељуба: 3 најчести грешки што ги прави мажот за жената да го изневери!

За жената да ве изневери без грижа на совест, да побегне со својот љубовник, доволно е само да...