Категории

20 најгламурозни кралски свадби низ годините

Многу богати семејства можат да си дозволат гламурозни свадби и прослави, но ова се кралски семејства или блиски до нив, чии свадби или венчаници биле ултра гламурозни и вреди да се потсетиме на нив.

Пипа Мидлтон и Џејмс Матјус

Пјере Касираги и Беатирс Боромео 

Принцот Карл Филип и Софиа Хелкувист 

Принцот Вилијам и Катерин Мидлтон 

Принцот Амедо и Елизабета Мариа Рошбоч вон Волкенштајн 

Принцот Францоис Дорлеанс и Тереза Вон Ајнисдел

Принцот Раим Ага Хан и Кендра Спирс 

Принцот Чарлс и Лејди Диана Спенсер 

Кралицата Елизабета и Принцот Филип 

Принцот Павлос и Мари Шантал Милер

Принцот Рајнер Трети и Грејс Кели

Принцот Фредерик и Метри Елизабет Доналдсон 

Кралот Хусеин Ибн Талал и Лајза Халабај 

Принцот Филипе и Летициа Ортиз 

Принцезата Маргарет и Антони Армстронг Џонс 

Принцезата Викторија и Даниел Вестлинг 

Принцот Едвард и Содиа Рајс Џонс 

Принцот Нарухито и Масако Овада

Принцот Ендру и Сара Фергусон