Таг:, , ,

Опра Винфри: Секоја жена може да стане успешна ако ги направи овие 3 чекори

„Не верувам во неуспех. Ако уживате во патување, неуспехот не постои“. Со години, таа го...

За неа не постојат граници: Жената родена во овој хороскопски знак е силна како карпа

Таа е разноврсна и крајно шармантна и ужива во секое ново искуство. Жената Стрелец победува...

На овие парчиња не треба да штедите: Секоја жена мора да си ги дозволи овие 3 работи!

Штедењето не е опција во овој случај Кога ги купувате овие парчиња, ниту една цена не е...

Како треба да се сака жената? Боб Марли дал најдобра дефиниција за тоа!

Уметноста поврзува и раздвојува. Уметноста е идеален начин да покажеш колку се грижиш. Низ...

Михаил Лабковски: Секоја остварена жена ги поседува овие 5 карактеристики!

Дали се согласувате Таа е независна во секоја смисла на зборот Овие девојки обично уште од...

Можеш да постигнеш сѐ што ќе посакаш, само немој да овенеш покрај погрешен маж

Ако веќе работиш по цел ден, нека биде тоа за вистинскиот маж. Што сѐ постигнува една жена,...

За неа зборуваат, пишуваат, сонуваат – Омега жена: Еве каква е таа!

Таа била повредена, таа патела и плачела. Затоа се обидува да се сокрие во својата школка и да...

Главни карактеристики на жена каква што секој маж посакува

Најпосакуваната жена за врска или брак ги поседува токму овие карактеристики Секоја жена и...

Драга жено, не си го пронашла своето срце на улица

Кога мажот гази по тебе и твоите чувства, стави крај! Кога се видовте за прв пат, искрите...

Исправи ја главата и избриши ги солзите. Вредиш многу повеќе отколку што мислиш

Затоа што си жена, затоа што вредиш, затоа што тоа така треба. Уште откако постои светот. Не си...

Посебните жени не се отвораат преку ноќ, особено не преку лажни ветувања

Кога ќе допреш до нејзиниот дел, оној кој добро го сокрила, сметај дека си успеал. Ќе ти...

Секоја жена која се цени себеси, мора веднаш да ги донесе овие одлуки

Секоја жена која се цени себеси, мора да застане и веќе еднаш засекогаш да ги донесе овие...

Како да станете поженствени?

Водете грижа за себеси колку што можете повеќе Негата и грижата за себеси е главниот услов...

Постојат жени…

Постојат жени кои никогаш не ја кријат својата слабост, не се плашат да бидат несовршени....

Ова се најпопуларните маникири за оваа сезона: Волшебни зимски мотиви на вашите нокти!

Предновогодишната атмосфера сѐ повеќе се чувствува во секој град и во сечиј дом. За повеќето...

Не плачи, застани пред огледало, погледни се. Некому ќе му бидеш сѐ, баш онаква каква што си

Застани пред огледало, погледни се. Некому ќе му бидеш сѐ… Да сѐ, токму онаква каква што си....

Кога жена ќе реши да сврти нов лист: „Денес ти давам до знаење дека имам и други опции“

„Денес ќе се однесувам како тебе.“ „ Денес ќе се однесувам како тебе. Денес ќе си посветам...

„Вистинската убавина на една жена се гледа во нејзините очи, тие се вратата до нејзиното срце“

Таа и ден денес е симбол за класична убавина, елеганција, префинетост, женственост. Пример за...

Новогодишни одлуки кои мораат да ги донесат сите девојки кои се СИНГЛ

Почетокот на новата година не е само нов датум кој го запишуваме. Тоа може да звучи клише, но...

Јас сум ѝ партнер на мојата жена, а не гостин кој само спие и јаде

За него е сосема нормално да ги врши сите домашни работи. Писмото на овој маж е преполно со...