Таг:, , , , , ,

Драга жено, престани да плачеш. Во тебе има сила да живееш најубав живот!

Кога ќе се соочиме со тешките предизвици во животот, многу е лесно за својата болка да ги...

Фризура за сите сезони: Плетенката е идеално решение за убав, модерен и уреден изглед!

Плетенката е една од ретките фризури која никогаш не излегува од мода. Може да ги носите на...

Фотографии од Моника Белучи кои може да ги гледаме без престан

Раскошна, боженствена, прекрасна… Дури и најубавите жени ја губат битката со времето, но...

Есенска палета: Oва се најпопуларните бои и дезени на маникир за оваа сезона

Оваа есен ќе ги обожаваме земјените тонови, но и класичните светли нијанси. Есента е период...

3-те клучни козметички производи кои се најголем хит оваа есен

Кога се работи за мејкап трендовите, секое годишн време е нова приказна чие прво поглавје го...

Убавината не значи долга коса, убави нозе и исончан тен: Најдобрата дефиниција за убавината!

Ова се прекрасните зборови на убавата Бела и паметната Хермиона, која веќе успеа да стане...

Паметната жена води сметка за себе, а глупавата само за мажот: Во која категорија спаѓате?

Во текот на вечерата со трчање расплакана дојде кај мене мојата пријателка Тања: „Готово е!...

Идеални фризури за тенка коса

Овие фризури се вистински спас за оние кои имаат тенка коса Кога имате тенка коса, некогаш е...

Мозокот на мајките и бремените жени се подмладува – тврдат научниците

Студијата во Норвешка докажа зошто мозокот на мајките е различен и посебен. Новопечените...

Често прават грешка во тоа: Кои работи НЕ треба да ги прават жените за мажите?

Дали се пронаоѓате? Зрелата и сериозна врска бара компромис: но разумен компромис, пишува...

Хит тренд кај шминката: Дали сте доволни храбри за оваа нијанса на КАРМИН?

Овој тренд предизвика поделени мислења. Жените или го обожаваат или абсолутно го...

4 совети од успешните жени за тоа како да го завршите денот

Вашиот живот можеби воопшто не е сличен со животот на sвездите и деловните жени, но има една...

Најчести проблеми со КОСАТА и нивно решение

Секоја од нас има денови кога фризурата и е лоша. Сепак, некои проблеми се многу посериозни...

(ВИДЕО) Како се носеле шишки во изминатите 100 години?

За сите љубители на шишки, а и оние кои посакуваат да имаат шишки, но им е тешко да се одлучат...

Кристијан Диор: Една дама не смее да си дозволи да излезе од дома во вакво издание

Еден од најпознатите светски модни дизајнери – Кристијан Диор гласно рекол дека ги обожава...

Брзи фризури кои ќе направат да изгледате уредно кога немате доволно време

Ако не ве разбудил алармот или немате доволно време да се средите, добро е да се знаат барем...

Есенска модна инспирација: Стајлинг идеи за секој ден

Да се одлучите за уште едно парче омилен десерт е многу лесно, но да го одберете идеалниот...

Трендсетерките ги обожаваат: „Грдите“ чизми кои се главен тренд за следните месеци

Ако мислевте дека оваа есен ќе ја одбележат само класични модели на чизми, се лажете....

Мажот и рекол на жената дека е стара и непривлечна, а жената му дала одличен одговор!

Брачен пар биле во брак веќе 30 години. Еден ден, мажот се загледал во жената и ѝ рекол: „Драга,...

Мажите најмногу се плашат од жени родени во овие три хороскопски знаци

Силни и храбри, жените родени во следниве хороскопски знаци имаат многу предности во...