Категории

Фризура за сите сезони: Плетенката е идеално решение за убав, модерен и уреден изглед!

Плетенката е една од ретките фризури која никогаш не излегува од мода. Може да ги носите на повеќе начини во однос на пригодата за која ви се потребни.

Плетенките претставуваат традиционален начин на обликување на косата во многу делови од светот. Тие може да бидат формални или пак, да се експериментира со косата – во зависност од потребите. Во денешно време, оваа фризура ја носат не само жените туку и мажите. Многу често се надополнува со украси за коса. Плетенките за разлика од врзувањето репче, помалку го оптеретуваат коренот на косата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗟𝗮 𝗦𝗲𝗻𝘀𝗮 (@lasensa.studio) on


Без обзир кој стил го преферирате, колкава е должината на вашата коса и обликот на лицето, секогаш може да пронајдете идеални плетенки за вашето лице, а La Sensa Студиото за убавина се тука за вас да ви помогнат при изборот и реализацијата на вашите посакувани плетенки.

Покрај многубројните естетско-козметички услуги кои ги нудат, вештите раце на тимот на La Sensa Студиото за убавина создаваат прекрасни модерни плетенки, кои идеално се совпаѓаат на целосниот изглед. Француска плетенка, плетенка на страна, „рибина коска“, двојна плетенка – сѐ што ќе посакате во La Sensa се претвора во реалност.

Со оваа фризура ќе изгледате уредно, ќе се чувтвувате лесно, а притоа секогаш ќе бидете во тренд. Изберете го вашиот омилен облик на плетенка и закажете термин во La Sensa Студиото за убавина на 071 602 968 за да ја добиете вашата омилена фризура. Брзо, лесно и едноставно до совршен изглед!