Таг:, , , , , , , , ,

Неверојатни фотографии кои ја прикажуваат разликата во изгледот на луѓе кои престанале да користат дрога

Зависноста од дрога е многу сериозен проблем кој влијае врз здравствената состојба на голем...

8 години од смртта на Ејми Вајнхаус: Што говореше за животот бунтовничката со неповторлив глас?

Беше еден од најдобрите вокали кои некогаш се појавиле на музичката сцена, а нејзиниот живот...

Дрогирал верверица со метамфетамин (ВИДЕО)

Вервериците се животни кои припаѓаат на семејството цицачи од редот на глодачите. Има многу...

Починала од срцев удар по 5 часа непрекинат секс

32 годишна жена позната под прекарот „Ѕвер“ починала во хотел по повеќечасовен сексуален...

Каде е границата помеѓу силната желба за секс и зависноста од него?

Да се има активен сексуален живот е нормално и природно, но како да знаеме дека не сме ја...

Љубовната приказна на Ејми Вајнхаус: Жената која до смрт сакаше проблеми!

Со огромната натапирана коса и Клеопатра шминка, силикони во градите, делуваше...

Ким Кардашијан јавно призна дека консумирала дрога! Погледнете во кои ситуации!

Најпознатата ријалити ѕвезда Ким Кардашијан прв пат јавно признала дека како млада уживала...

Фотографии на познатите личности од полициска станица: Апсени поради дрога, алкохол и насилство

Светските ѕвезди навикнати се постојано да позираат пред фото-репортерите, најчесто на...

Девојката на Кристијано Роналдо крие прилично мрачна тајна

Георгина Родригез е 23. годишна девојка од Шпанија која го освои срцето на Кристијано...

Омилениот актер од „Сам дома“ беше навлечен на дрога, а сега изгледа одлично!

Меколи Калкин сите го паметиме како преслаткото момче од популарниот филм „Сам дома“....

Ролинг Стоунс слават роденден: Легендарната група денес слави 56 години постоење!

На денешен ден во 1962. година во лондонскиот клуб „Марки“ на сцената за прв пат службено се...

Фотографии од Ејми Вајнхаус кои досега не сте ги виделе

Пред 10 години Ејми Вајнхаус беше на врвот на својата кариера која прерано заврши три години...

Џони Деп консумира огромни количини алкохол: Погледнете колку троши месечно!

Американскиот актер Џони Деп (55) на почетокот на интервјуто за магазинот „Rolling Stone“ кое...

Ова се 7 градови во светот каде што сè е дозволено!

Сите нас не привлекуваат забранетите работи, тоа е во природата на човекот. Велат животот е...

Ова е салфетата која покажува дали ви ставиле дрога во пијачката

Овие салфети изгледаат како сите останати. Единствената разлика е тоа што, ако истурите од...

Каде е денес и што прави екипата од Breaking Bad?

Мега популарната Breaking Bad многу брзо стана омилена на ТВ екраните, а Волтер Вајт професорот по...

Што ќе направи оваа мајка кога ќе најде дрога во собата на ќерка и?

Мајка од Тексас била запрепастена и многу љута кога во собата на 16 годишната ќерка помислила...

Во Канада можете да купите Nutella со марихуана

Растечката популарност на храната во која меѓу другите состојки се наоѓаат и екстракти од...