Таг:, , , , , , , , , , , ,

Хаос во домот – хаос во главата! Што открива вашиот неред за вас?

Има луѓе кои често го чистат својот дом и немаат голем проблем на таа тема, но има и такви за...

Животот на мајка со две деца: Штом ја спуштам почнува да вришти! Кога да направам ручек и да исчистам?

Блогерката Петра Нинчевиќ на Фејсбук споделила статус на кој до детали опишала како и...

Спасете се од хаосот во домот: Трикови за брзо пакување на новогодишните украси

Дали сте и вие една од оние личности кои по раскитувањето на новогодишната елка имаат повеќе...

Мајка на четири деца, преку комични илустрации го прикажува своето секојдневие

Животот на родителите знае да биде прилично хаотичен, а Kayela Larson е мајка на дури четири деца....

Мислевте дека вие сте перфекционисти? Погледнете ги делата на овие луѓе! (ФОТО)

Некои луѓе сакаат се да им е подредено, а некои пак, каде и да одат оставаат хаос зад себе....

Исфрлете ја негативната енергија од домот со помош на овие трикови!

Негативната енергија во домот можете да ја внесете и купувајќи некои предмети. Којзнае...

Се успал на Black Friday? Најапсурдните ситуации за време на најголемиот шопинг ден

“Black Friday” е најпознатиот ден за купување во годината проследен со многу интересни...

Стресот се одразува преку овие последици, а не сме ни свесни за тоа

За стресот се вели дека е тивок убиец и борбата против него е тешка. Но, доколку сме свесни на...

Колкумина од вас ќе ги препознаат своите деца во овие слики?

Велат тишината е злато, но доколку немате деца. Во тој случај тишината е сомнителна. Не сме ни...