Таг:, , , , , , , ,

Автомобил Мерцедес произведен 1985 година се продава за 57 000 долари (галерија)

Автомобил Mercedes Benz 500 SEC AMG модел произведен во 1985 година се продава за 57 000 долари на интернет....

2-ри мај е светски ден на лозинките. Кои се најпопуларните лозинки во светот?

Правилното креирање на лозинка е прв чекор во заштита од злоупотреби на интернет, а...

Чудни знаци кои укажуваат на депресија

Депресијата е состјба во која голем дел од луѓето се наоѓаат во некој период од својот живот....

#365среќа Мимоза Галевска: „Живееме во дигитален свет. Маркетингот е иновативен, врзан со технологија и постојано се учи нешто ново“

Дигиталниот маркетинг е област во маркетингот која креира онлајн стратегии за брендирање и...

Ова се најгледаните YouTube музички видеа според статистиката на Google (ВИДЕО)

Секоја година носи нови трендови во музиката, а успеваат да се издвојат некои песни и видеа...

Што ќе се случи со црвените говорници во Лондон?

Црвените телефонски говорници во Лондон се прв пат претставени за населението во...

Девојката го фатила бидермаерот на свадба, но реакцијата на нејзиното момче ги изненадила сите! (ВИДЕО)

Фаќањето бидермаер на свадба за слободните девојки најчесто претставува предизвик, а едно...

Родители бидете внимателни! Вашите деца слепо му веруваат на интернетот!

Се што ќе прочитаат на интернет страните, за тинејџерите е веродостојно, бидејќи слепо...

Од непознати таленти, до ѕвезди со првиот онлајн музички натпревар на Балканот „Sing2Bling“

Од непознати таленти, до ѕвезди е идејата на Sing2Bling (S2B), светско музичко онлајн...

15 слики кои ја откриваат целата вистина за онлајн купувањето

Онлајн шопингот има многу предности, како што се: нема потреба да ја напуштите куќата ...

Дали знаете како изгледаше Фејсбук во 2004? Погледнете како се менуваше низ годините

Во 2004 година, денес најпопуларната социјална мрежа Фејсбук била позната како The Facebook. Низ...

Откако ќе ги видите овие слики, нема да можете да им верувате на жените без шминка

Факт е дека стандардите за убавина и различните перцепции за убавина варираат низ светот, а...

Ова се трите Инстаграм апликации кои ги користат најпопуларните инфлуенсерки

Без обзир дали користите Интаграм за разонода додека патувате на работното место или...

Путин: Немам паметен телефон, не користам интернет, јас сум технофоб

Рускиот претседател своевремено има изјавено дека интернетот е проект на ЦИА и место за...

Интернетот во минатото

Kомпјутерите не биле централниот дел во нашите животи. За луѓето кои не го искусиле,...

ОВИЕ 10 РАБОТИ ЦЕЛ ЖИВОТ ГИ ПРАВЕВТЕ ПОГРЕШНО. ОВА СЕКОЈ ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕ!

Како би започнале да ги практикувате овие идеи потребна е само добра воља. Нема да потрошите...

Знаете ли што значи ви-фи?

Со оглед на тоа колку често користиме ви-фи, чудно е што едвај некој не знае што значи овој...

„Време за среќа“: Дефне и Омер сега се Ада и Мерт! (Фото)

Новиот филм „Време за среќа“ каде играат славните турски актери Бариш Ардуч и Елчин Сангу...

Пенизионер во скопски автобус ги надмудри сите, стана хит на интернет (Фото)

На Фејсбук страницата „Unusual fyrogames“ осамна фотографија од постар маж, кој веројатно не...

Не наседнувајте: Ова се најпознатите митови на интернет

1.    Мемиња Во ера на социјални мрежи и хистерично повеќекратно објавување на популарни...