Таг:, , , , , , , , ,

Жителка на Рим казнета со 400 евра поради тоа што ја шетала својата желка

Во Италија рекорден број на испишани казни за непочитување на забраната за движење, 16,545...

Исповед на медицинска сестра во Рим – „Скафандер натопен со пот, три пара ракавици и тишина која вришти“

Медицинска сестра од болницата Гемели во Рим сподели како изгледа еден вообичаен ден во...

(ВИДЕО) Италија слави: Неопислива среќа на лицата на излечените пациенти го обиколи светот

На интернет се појави видео „Трка против времето“ кое го снимија здравствените работници...

Среќна вест од Италија: Шестмесечно бебе успеа да го победи коронавирусот

Од Италија пристигнаа среќни вести – Шестмесечниот Лео го победи коронавирусот После 50...

Италијанскиот 65-годишен кардиолог кој го победи корнавирусот сподели: „Најлошото доаѓаше во ноќите..“

И додека бил болен се грижел за другите пациенти со кои заедно лежел на интензивна нега...

ФОТО НА ДЕНОТ: Во најтешките денови за Италија, мајка роди близначиња и ја сподели фотогрфијата!

Ова е најубавата фотографија која ќе ја видите денес. Оваа Италијанка стана мајка на здрави...

Исповед на италијанскиот фудбалер Алесандро Фавали кој го преживеа корона вирусот

„Очите ми гореа и се тресев. Но за среќа го преживеав и сега се чувствувам одлично!“...

Како изгледа Венеција кога нема туристи: Глетка која го зачуди светот! (ФОТО)

Италија е во карантин. Луѓето се затворени во куќите и становите. Туристи нема. Северна...

Оздраве првиот италијанец на кого му беше даде експерименталниот лек

Пациентот заболен од корона вирус успешно оздрави под влијание на експерименталниот лек...

Трогателно видео: Италијанците во карантин излегуваат на балконите и пеат заедно давајќи си поддршка!

Италијанците поради коронавирусот се присилени да бидат во домапна изолација, но пронашле...

Стилот на Ева Лонгорија: Од очајна домаќинка до холивудска дива! (ФОТО)

Американската актерка Ева Лонгорија на 15. март ќе наполни 45 години. Таа овие денови го снима...

Како изгледаат празните градови и јавни објекти за време на пандемијата на коронавирусот

Во градовите и регионите силно погодени од коронавирусот, мерките за карантин и...

(ФОТО) „Флориан“ во Венеција е најстарата кафана во светот а оваа година слави 300 роденден

Погледнете како изгледа најстарата кафана во светот Еден од најромантичните градови во...

Венеција под вода: Повеќе од 85% од градот е поплавен!

Во Венеција нивото на водата вчера достигна 187 центиметри, што значи дека повеќе од 85% од...

Познат европски шампион во уметничко лизгање конечно ќе ја претставува Македонија: Вечерва во Италија настапува под македонско знаме

Европскиот шампион во уметничко лизгање Селдин Салиу, кој има само 15 години и потекнува од...

Како италијанските жени се облекуваат во есен: Oни тоа едноставно најдобро го знаат тоа!

За нив, да се биде дама е правило број еден! Како што Французинките го носат својот стил...

Опкружена со 5 мориња, во неа луѓето живеат долго и без болести: Ова е најздравата земја во светот!

На второ место е Исланд, на трето Швајцарија, додека на четврто и петто место се наоѓаат...

Уметник преку илустрации им дава поинаква слика на местата низ Италија! #ИнстаСреќа

Италијанецот Pietro Cataudella на инстаграм познат како @citylivesketch успева со своите цртежи да ги...

Подобро еден ден како лав, отколку сто години како овца: Најпознати италијански поговорки!

Италијанците се познати во поговорките, а ова се некои од оние најинтересните! Подобро матно...

Алберобело: Гратче во Италија како од бајките! (ФОТО)

Алберобело е град во јужна Италија кој е препознатлив во идентичните куќарки од бел камен со...