Таг:, , , , , ,

Лејди Гага откри дека е заљубена – дали се работи за Бредли Купер?

Пејачката не престанува да ја интригира јавноста. Лејди Гага ги подгреа гласините дека е...

Жената со најголема годишна заработка во светот: Што се поседува Лејди Гага!

Кон крајот на 2018 и почетокот на 2019 година, астролозите најавија големи промени и турбулентен...

Веднаш откако се отсели Ирина: Лејди Гага се вселува во куќата на Бредли Купер!

Со месеци веќе се зборува дека американската пејачка, 33-годишната Лејди Гага ии...

Дали се ближи крај на врската помеѓу Бредли Купер и Ирина Шајк?

Руската убавицаа Ирина Шајк има двегодишна ќерка со холивудскиот актер Бредли Купер, но...

Настапот на Лејди Гага и Бредли Купер го одбележа доделувањето на Оскарите. Погледнете како звучеа! (ВИДЕО)

Лејди Гага доби Оскар за најдобра песна, а додека на сцената ја изведуваа познатата песна од...

Лејди Гага со ѓердан од 30 милиони долари на доделувањето на Оскарите!

Филмот „Green Book“ (Зелена Книга), вистинската приказна за пијанистот, во раните утрински...

Не си одете од луѓето кои се ранливи: Важни пораки од Лејди Гага за менталното здравје!

Не си одете од луѓето кога ќе видите дека некој е ранлив! Американската поп ѕвезда Лејди Гага...

Лејди Гага фаворит за Оскар: Почна трката за најпрестижната филмска награда!

Драмите  „Рома“ и „Омилена“ предводат во трката со по десет номинации за наградата Оскар,...

Магазинот Форбс ја објави листата на најплатени жени во музиката: Ова е најплатената пејачка!

Магазинот Форбс ја објави овогодинешната листа на најплатени жени во музиката. На прво...

ПОГЛЕДНЕТЕ ВО КУЌАТА НА LADY GAGА ВРЕДНА ПОВЕЌЕ ОД 22 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Како изгледа рустикалната куќа во која што живее познатата пејачка? Добро познатата пејачка...

Лејди Гага повторно гола! На социјалните мрежи се појавија секси фотографии (ФОТО)

Контроверзната пејачка Лејди Гага со серија нови фотографии повторно предизвика големо...

Лејди Гага во црно бикини и со чаша вино ужива на плажа во Хемптон

Славната пејачка овие денови ужива во едноставни задоволства.  На плажа, со својата љубов и...

Лејди Гага со штикли на плажа

Пејачката Лејди Гага ни на плажа не сака да изгледа обично. Можете ли да ја замислите во...

Полуголи манекенки и маска на Лејди Гага: Прва победа за Тијана Дапчевиќ во ТЛЗП! (ФОТО)

Втората епизода од популарното шоу „Твоето лице звучи познато“ ја обележа многу смеа и...

Разговор меѓу Лејди Гага и Принцот Вилијам, на многу важна тема… (ВИДЕО)

Лејди Гага и Принцот Вилијам имаа разговор на една многу важна тема, станува збор за...

Најубавите фустани на доделувањето на Оскар 2016

Иако на овогодинешното доделување на Оскар, имаше неверојатни креации, општ впечаток е дека...

Ѕвездите кои најмногу заблескаа на црвениот тепих на Оскарите 2016

Првиот и еден од најважните моменти од вечерта на Оскарите е пристигнувањето на црвениот...

Лејди Гага со емотивен настап на Оскарите (видео)

Емотивен настап проследен со громогласен аплауз од присутните синоќа имаше познатата...

Бјонсе заблеска на полувремето на Супер Бол со Колдплеј и Бруно Марс

Викендов се одржа еден од најважните настани во Америка, 50тиот по ред Супер Бол. Натпреварот...

Фото: Лејди Гага само со подвезици под капутот

Познатата пејачка во Лондон се појави во својот препознатлив стил, а овојпат со...