Таг:, , , , ,

Лето во Македонија – Најубавите Инстаграм фотки од Охрид ова лето

Охрид е најубавиот град во Македонија, а многумина би рекле и на Балканот. Разгледајте ги...

5 лесно достапни летни овошја кои мора да бидат дел од Вашата исхрана

Летото веќе дојде, а тоа, освен по календарот, го приметуваме и по веќе претоплите...

Среќата е на нивна страна – Хороскопски знаци кои ги очекува незаборавно лето

Еве кои знаци на Зодијакот ќе ги следи среќна ѕвезда ова лето Стрелец Стрелците ги очекува...

(ФОТО) Шик фризури за ова лето со кои секогаш ќе изгледате убаво

Врелите летни денови се пред нас, а тоа е период резервиран за разиграни и опуштени фризури...

(ФОТО) Како да носите шорц ова лето на најстилски начин

Како да го носите најпопуларното модно парче во летната сезона Шорцот е главно модно парче...

Подгответе се за љубовен бродолом: Овие 3 хороскопски знаци ги очекува возбудливо лето

Ова лето ќе биде полно со предизвици за следните три хороскопски знаци. Близнаци Први на...

(ФОТО) Најубавите целосно БЕЛИ модни комбинации идеални за летни жештини

Со раскошното шаренило во природата, силното сонце и високите температури, на сцена доаѓаат...

(ФОТО) Главни модни трендови кои ќе доминираат ова лето

Модниот свет подготви многу нови изненадувања кога се во прашање летните трендови, а голем...

(ФОТО) Италијанските модни брендови едногласни – Ова е најжешкиот тренд за ова лето

Цветните принтови се симболот на топлата сезона. Тие се женствени, романтични и привлечни....

Совети за совршен бронзен тен

Сакате совршен бронзен тен? – Внимателно следете ги овие чекори ПОДГОТОВКА НА КОЖАТА Пред...

Време е за бронзен тен за само неколку минути: Сончајте се безбедно и здраво!

Се ближи летото, сите посакуваме да имаме бронзен тен кој прилега на секоја комбинација,...

(ФОТО) Бели фармерки – Задолжително модно парче за топлата сезона

За совршен пролетно-летен стајлинг, белите фармерки ја имаат главната улога Во модниот свет,...

„Градиште“ – најпосетуваниот камп каде што се одржуваат многубројни забави, концерти, курсеви за нуркачи, едрење, параглајдинг

Охрид е најубавиот македонски бисер, градот на светлината кој секое лето е посетен од...

Грчките лекари се оптимисти – Ова лето ќе можеме да одиме на плажа

Грчките лекари проценуваат дека во јули веројатно ќе може да се оди на плажа „Тешко е да се...

Фотографии од недопрената природна убавина на Гренланд – местото кое може да не постои во иднина

Гренланд станува жешко место. Летото оваа година беше едно од најтоплите на Гренланд. Ледот...

Враќање во форма после долгото жешко лето: Што треба прво да направите за да ја добиете посакуваната фигура?

Клучот за успехот не е во диетата и гладувањето … Само неколку чекори за да добиете...

5 места на кои летото трае вечно: Дестинации од соништата!

Уживајте во фотографиите, а доколку сте во можност, спакувајте ги куферите и започнете ја...

Интересна теорија зошто косата станува посветла во лето

Дали сте знаеле зошто вашата коса станува посветла во текот на летото? Секоја жена која...

За последните денови од летото избираме најромантични костими за капење

Сигурно некогаш сте се сончале во црно-бел едноделен костим за капење или па сте пливале во...

Најубавите тетоважи на зглобовите и прстите кои се хит сезонава!

Деликатни, ултра тенки и многу ефикасни – минималистичките тетоважи на зглобовите и...