Таг:, , , ,

Мартин Лутер Кинг – „Кога не можеш да чекориш напред, тогаш ползи само никогаш не застанувај“

Не дозволувај ниту еден човек да те повлече толку ниско, да почнеш да лажеш, клеветиш или...

Побрзајте да живеете затоа што вашето време е ограничено!

Престанете да живеете во страв и не дозволувајте половина живот да ви помине во сокривање од...

„Љубовта ги брише сите грешки“ – Нешта кои можеме да ги научиме од Марија Магдалена

„Секој човек има своја иднина, тоа е поглед со кој Бог го гледа тој човек.“ -Секој човек има...

Ти си борец за сопствената среќа во рингот на сопствените мисли

Не ни требаат мудрости за среќа, потребна ни е среќа. Многу едноставно! Чувството на среќа е...

Животот е премногу краток за да ги правите овие нешта

ЖИВОТОТ Е ПРЕМНОГУ КРАТОК ЗА ДА ГИ ПОТИСНУВАТЕ ВАШИТЕ ЧУВСТВА ЖИВОТОТ Е ПРЕМНОГУ КРАТОК ДА...

Докторите и сестрите ве молат само едно: Пораки и фотографии на кои не смееме да останеме рамнодушни

„Ние сме на работа поради вас, вие останете дома поради нас“, им порачал американскиот...

МОЈ ЖИВОТ – МОИ ПРАВИЛА

Во животот се важни три нешта – Да сакаш, да имаш храброст и да имаш трпение. Првиот совет е...

Бидете вредни, но не ставајте ја работата пред семејството – Животни совети од најмудрите

Старите луѓе ги советуваат помладите -Вие можете да живеете долг или краток живот – никој не...

Кога мислиш дека животот ти го завртил грбот, погледни на него од друг агол

Никој од нас не може да биде инспириран секој ден. Сите ние се исцрпуваме. Сите паѓаме во...

„Никој не е одговорен за вашата среќа“ – Најважните нешта во животот кои морате да ги запаметите

Животот не е фер, но и понатаму е убав. -Животот не е фер, но и понатаму е убав. -Ако сте во...

Што поголемиот дел од мажите сакаат, а што мразат во пораките кога се допишуваат со девојките

Постојат некои нешта кои мажите не сакаат да ги читат во пораките, но и такви кои ќе направат...

Дали е заљубен или сте му само забава? Еве како да откриете

Прочитајте помеѓу редови што значат неговите пораки Доколку не сте сигурни дали е некој...

Зошто се јавува желбата да му пишете на поранешниот партнер?

Имате доволно причини. Сте се вратиле дома, сте отвориле шише вино, сте биле тажни, сте...

Психолозите ни открија зошто влегуваме во профилот на поранешната љубов

Ова на сите ни се случило, а сега ја знаеме вистинската причина. Бесцелно скролате на...

Ти си важна! – Немој да го заборавиш тоа

Ако никој не ти го кажал тоа денес, ние ти го кажуваме сега.. Ти си важна! Твоите мислења се...

Нека ви судат – Само продолжете да блескате!

Нека ве оговараат, нивните мислења не се ваш проблем.  „Нека ви судат, нека ве сфатат...

„Кога мислеше дека не гледам..“ – Силни пораки на децата до своите родители

Секој наш збор, наше дело, наш израз или изглед, ги обликува срцата и душите на децата.. Затоа...

Освојте го во текот на допишувањето: Еве што можете и што никако не смеете да му пишувате

Следете ги овие совети за успешен почеток  Апсолутно ДА за: -Пидете природни и спонтани во...

Животна лекција за тоа колку всушност вредиме

Еден познат говорник го започнал овој семинар така што подигнал банкнота во вредност од 20...

Кратка приказна со долга и мудра порака

Еден крал се обидел да ги научи своите луѓе во кралството дека препреките на патот всушност...