Таг:, , , , , , , , , ,

Дали би потрошиле 1.1 милион долари за новиот Nissan GT-R 50?

 Новиот Nissan GT-R 50 беше претставен на саемот за автомобили во Њујорк. Овој автомобил е најавен...

Комплетна доминација на момците од „Фризер за мажи Станче“, на овогодинешниот „Hair Fair“

Во неделата во Македонската опера и балет се одржа 18. издание на „Hair Fair“ во организација на...

Новиот Nissan Sylphy ќе го задоволи сечиј апетит

Посетителите на саемот за автомобили во Шангај имаат можност од блиску да го видат новиот...

Шанел ја претстави својата луксузна колекција на часовници која ќе ве маѓепса

Француската модна куќа Шанел ја претстави својата колекција на часовници и накит пред...

ЗСФ КОМ со своја понуда на меѓународниот саем за градежништво RealExpo кој се одржува во СЦ Борис Трајковски од 24 до 27 октомври

Меѓународниот сaeм на грaдeжништвo, грaдeжни мaтeриjaли и грaдeжнa мeхaнизaциja, претставува...

Со „Потекло“ на Ден Браун се oтвора Традиционалниот ноемвриски саем на Култура

Оваа година Издавачката куќа Култура го слави 72 роденден, а како и секоја година во нивниот...

Овој петок, повелете на „Вино на штикли“ во Форца

Овој петок, на 30 јуни (петок) од 19 часот, како дел од негувањето и ширењето на винската...

Култура на Летниот саем на книгата во Рамстор и низ Македонија, со голем избор на книги и ниски цени

Вљубениците во книгата деновиве имаат можност да си купат книги по супер саемски цени,...

Послатки од саемските попусти се предсаемските промоции во Книжарницата Култура

Сите страсни читатели секоја година со нетрпение го очекуваат саемот на книгата, а тој ни е...

СРЕЌА Е … ТРАДИЦИОНАЛНИОТ НОЕМВРИСКИ САЕМ во книжарница Култура (07.11 – 17.11.2016)

КУЛТУРА како најстара издавачка куќа во нашата земја, ве поканува на ТРАДИЦИОНАЛНИОТ...

Летен саем на книга

Ова лето, за сите љубители на книгата и пишаниот збор, организираме четиридневен Летен саем...

Од утре се отвора Скопски Саем- OUTLET, освежување за Вашиот дом

Скопски Саем- OUTLET, е местото каде што ќе може да се најде се’ за домот. Овој продажен саем е со...

,,Саем за деца и семејство” ќе ги обедини најмалите, ќе ги усреќи најсреќните и израдува редовните посетители …

Започнува Саемот за деца и семејство, кој ќе ги обедини најмалите, ќе ги усреќи најсреќните и...

Започнува Саемот за МЕБЕЛ 24 март – 15 април!

Меѓународниот МЕБЕЛ 2015, официјално од утре (24 март), ќе им понуди на сите посетители повеќе од...

Саем за мебел- март 2014

40.Меѓународен саем МЕБЕЛ 2014, ќе се одржи од 25-30.03.2014 година. Меѓународниот саем МЕБЕЛ, кој во...

Саем на книгата 2014

Саемот на книгата како една од најзначајните културни манифестации во земјата обезбедува...