Таг:, ,

НАУЧНИЦИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Оваа хемикалија во шампонот и сапунот го уништува телото

Еве кои шампони и сапуни никогаш не треба да ги користите! Научниците предупредуваат дека...

Домашен рецепт за шампон: Свежите листови од нане и лимон помагаат кај мрсна коса

Подобрете го квалитетот на вашата коса со природни производи и ослободете се од мрсна коса...

Направете маска која ја негува косата во сончевите денови

Летото е во полн ек. Сончевите зраци го достигнуваат својот максимум. А, тие се најголем...

Фризерите откриваат: Ова е најдобриот трик за волумен на косата!

Иако рутината на миење коса наложува најпрво да користиме шампон, па потоа регенератор, се...

Генијален трик: 8 месеци косата не ја миела со шампон, а кога ќе видите што се случило ќе го направите истото!

Како изгледа косата откако нема да ја измиете со шампон ни регенератор 1 година? Тоа го...

Корисни совети: Мијте ја косата на овој начин за помалку да се масти!

Престанете да купувате скапи шампони за поспоро мастење на косата, бидејќи овие супер...

Спречете го губењето на косата: Додадете ги овие 3 состојки во шампонот!

Дали забележувате дека косата ви опаѓа во текот на миењето? Некои велат дека во просек...

Како да изгледате убаво и свежо секое утро на работното место?

Подочници, непослушна коса и непостојана шминка се само некои од проблемите кои можат да ви...

Лоши навики кои предизвикуваат опаѓање на косата

Сите имаме мали трикови со кои се служиме при средувањето на косата, но некои од нив можат...

4 правила кои мора да ги знаете ако редовно ја фарбате вашата коса

Доколку сакате да имате фарбана коса која изгледа здраво и негувано, мора да водите сметка...

Убавата коса не е случајност – зависи од начинот и периодот од денот кога ја миеме

Миењето на косата можеби се чини како една од најлесните задачи кои ги учиме уште како деца,...

5 природни начини да се ослободите од масната коса

Масната коса создава непријатност кај сите. Но, има решение за неа и тоа на природен начин....

Колку често треба да ја миете косата според нејзината густина и форма?

Миењето на косата е проблем кој на многу жени им создава големи маки – дали ја мијам...

Направете шампон од сода бикарбона за брзо растење на косата

Содата наоѓа разновидни намени во домаќинството, нуди безброј лековити својства и се...

Имате проблематична коса? На овој начин вашата коса ќе биде здрава и блескава

Почетокот на секое решение е откривањето на причината, а причината за проблематична коса...

5 производи за разубавување кои не смеете да ги користите секојдневно

Дали знаевте дека постојат производи кои не треба да ги користите секојдневно? Тоа е така...

Не сакате ова да ви се случи на плажа… (ВИДЕО)

Неколку луѓе без изложени на екстра шампон, а тоа беше по вина на овој јутубер кој сака да...

Постојано грешите, еве кога се нанесува регенератор при миење коса

Поголемиот број девојки при миењето на коса најпрво нанесуваат шампон, а на крај...

КОГА ВООПШТО НЕ ВИ СЕ ЧЕКА: 5 СУПЕР ПОЗИ ЗА СЕКС НАБРЗИНА!

Сексот набрзина има лоша репутација дека многу често нема да успее да ве задоволи, но од...

Трикови за сокривање на израснатата нефарбана коса

Ако немате време за да ја исфарбате својата коса, а веќе има пораснато нова, еве неколку...