Таг:, , , ,

Познат европски шампион во уметничко лизгање конечно ќе ја претставува Македонија: Вечерва во Италија настапува под македонско знаме

Европскиот шампион во уметничко лизгање Селдин Салиу, кој има само 15 години и потекнува од...

Рафаел Надал се ожени – Невестата неодолива во нежна и романтична венчаница

Познатиот тенисерски ас заплива во брачните води Рафаел Надал и Марија Франсиска Перељо...

Зошто е кик боксот добар за децата? 5 придобивки кои ги имаат децата кои тренираат кик бокс!

Индивидуалните спортови како што е кик боксот се одлична активност за децата поради...

Дали ви недостасува мотивација за тренинг? Преземете ги овие одлични фитнес апликации

Постојат голем број на фитнес апликации кои можат да ви помогнат подобро да го организирате...

Што е функционален фитнес и зошто е оваа дисциплина одличен избор за вас?

Функционалниот фитнес е дисциплина во вежбањето која што го подготвува телото за движења и...

5 ефикасни јога вежби за убави и цврсти гради

Поголемиот дел од жените не се задоволни со обликот и големината на своите гради, затоа...

Тимот на PowerHouse Pilates е подготвен за масовното скокање на јаже: Бидете и вие дел од овој настан!

Во тек е Европската недела на спортот, исполнета со најразлични активности кои се одлична...

Започна Европската недела на спортот: Бидете дел од многубројните активности во наредните денови!

Денес, 22. септември започна Европската недела на спортот на плоштадот Македонија....

Бидете здрави и активни: На 22. септември започнува Европската недела на спортот!

Последната недела од септември, од 22. до 29. септември, ќе го означи почетокот на многу...

Зумба – најзабавен начин за постигнување совршена фигура и активација на сите мускули на телото

Зумба лудилото веќе одамна го „зарази“ светот, а сега го освојува и нашиот регион со...

Среќа на денот: Македонските одбојкари го поразија и домаќинот Словенија

Машката одбојкарска селекција на Македонија е во осминафиналето на Европското првенство,...

На кој начин може кик боксот да го промени вашето тело и вашиот живот?

Доколку сакате да добиете подобра рамнотежа, сила и кондиција, кик боксот е вистинскиот...

Тајната на беспрекорниот изглед на Џесика Алба

Џесика Алба е позната по тоа што води особена грижа за исхраната и здравјето со цел да остане...

20 песни кои ќе ве мотивираат да тренирате

Музика која ќе ве мотивира да започнете со тренинг, да ги поместите границите и да завршите...

Здрави навики уште од најрана возраст: Кросфит за деца!

Целта на Кросфитот за деца е да се создадат здрави навики уште од најрана возраст, да се...

Фитнес совети: Зошто е важно загревањето (ВИДЕО)

Загревањето се смета за многу важно бидејќи го подготвува телото за она што следува, т.е. за...

Новак Ѓоковиќ одговара на најпребаруваните прашања на интернет! (ВИДЕО)

Познатиот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ застана пред камерите на познатиот јутуб канал...

Андреј Стојаноски го освои петтото место на Светското првенство за глувонеми

Македонскиот пливач, 24-годишниот Андреј Стојаноски го освои петтото место на 200 метри мешано...

Вообичаени грешки на почетниците во теретана!

Еве колку често правиме грешки, иако мислиме дека правиме сè како што треба. Сите луѓе прават...

5 вида на успех: Зошто треба да не радуваат смиреноста и духовноста

Што и да преставува успех за вас, било да е тоа тривијален или специфичен животен стил, тоа е...