Таг:, , , ,

Импресивна 3Д улична уметност создадена од Каифа Косимо

Уметникот Каифа Косимо ги разубавува улиците создавајќи импресивни 3Д цртежи. Креациите кај...

9-годишно дете црта портрети од миленичиња за да обезбеди храна за бездомни животни

Не носат сите херои наметки, но нивните добри дела зборуваат за нив. Ова е уште една приказна...

Овој готвач ги претвора десертите во минијатурни светови! (ГАЛЕРИЈА)

26-годишниот готвач од Италија, Матео Стуки верува дека приготвувањето на десертите освен...

Уметник со аутизам црта цели градови користејќи ја само својата меморија

Дијагностициран со аутизам на возраст од три години, Стефан Вилтшир не зборувал сѐ до...

Уметник создава дрвени џинови и ги поставува во шума во Белгија

Томас Дамбо создава џиновски дрвени тролови насекаде околу светот и ги крие во дивината и...

Овој човек патува низ светот и ги поправа пукнатините на старите градби со лего коцки

Доколку сте од оние луѓе кои ги сакаат боите и не сакаат градови опкружени со сивило, тогаш...

Уметница ги претвора дрвјата во фантастични скулптури кои изгледаат како духови во природата

Овие неверојатни скулптури од дрвени остатоци ги дизајнираат дизајнерите со намера да...

За нив, светот е платно: 4-те најкреативни хороскопски знаци на Зодијакот

Тие ја изразуваат својата креативност на сите полиња од животот! Иако уметниците се раѓаат...

Уметник користи стари гуми и ги претвора во креветчиња за миленици!

Постојат ситуации и гестови кои се случуваат секојдневно и едноставно ни го топат срцето,...

Бугарски уметник создава неверојатни илустрации кои светат одвнатре

Некои уметници умеат да направат совршени илустрации со само неколку алатки. Токму тоа го...

Уметник на магичен начин преку илустрации ги прикажува љубовните емоции! (ФОТО)

Вљубувањето е магично чувство. Во него постојат безброј емоции кои никогаш не може да се...

Моника Белучи во Венеција со партнерот Николас! (ФОТО)

Во март оваа година дознавме дека италијанската убавица, 54-годишната Моника Белучи веќе...

Овој уметник поминал 10 години во создавањето на највисоката скулптура во светот во форма на птица! (ФОТО)

Можете да побарате од кој било патник да именува неколку земји кои мора да ги посетите во...

Во чест на Дејвид Боуви издвојуваме некои од неговите најубави мисли: „Имам некој кој ме сака поради тоа што сум“

Дејвид Боуви на 8. јануари 2016. го прослави својот 69. роденден и во таа прилика го објави...

Мудри мисли од Леонардо да Винчи кои ќе ве натераат да размислите

Леонардо да Винчи бил познат италијански ренесансен архитект, пронаоѓач, сликар.. Зад себе...

Уметник со помош на фотошоп создава фотографии од познати личности со помладата верзија од нив!

Замислете да можете да се вратите во времето и да го запознаете себеси во помлада и...

Неверојатна уметност! Верувале или не, ова се насликани портрети, а не фотографии!

Потребен е посебен дар за да насликате вакви ремек-дела, толку прекрасни што тешко е да се...

Погледнете како изгледаат музичките инструменти одвнатре (ФОТО)

Романскиот уметник Адриан Борда не свири на ниту еден музички инструмент. Но, тоа не значи...

Забавни илустрации кои сликовито ја прикажуваат разликата помеѓу Кина и западните култури

Постојат многу големи разлики помеѓу Кина и западните култури, а тоа лесно се забележува и...

Оптички илузии на телото: Овој уметник создава поинакви тетоважи (ФОТО)

Уметникот Џеси Рикс создава визуелна магија на телото. Со експертско разбирање на дизајните...