Таг:, , , , , , , ,

(ФОТО) Елеганција до беспрекорност – Меланија Трамп во зелена креација за Велигден

Првата дама на САД, Меланија Трамп избра зелен стајлинг за најголемиот христијански празник...

Научници од САД се многу блиску во пронаоѓањето на вакцина против коронавирусот

Американската амбасада објавува дека научниците се доста блиску во пронаоѓањето на...

САД се искачи на третото место по бројот на заразени од коронавирус во светот

Бројот на пациенти заразени од коронавирусот во САД секојдневно расте, а во моментов тие се...

Американскиот институт за алергии и заразни болести објави дека дал прва доза на потенцијална вакцина против коронавирусот на волонтер

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 179.890 луѓе заразени со новиот...

Семејството Кардашијан-Вест цели кон Белата куќа: Кајние Вест изјави „Ќе дојде ден кога ќе станам претседател на Америка“

Американскиот рапер Кајни Вест повторно се огласи по повод својата желба да стане...

Се јавил во полиција и нарачал храна од Мекдоналдс

5 годишно дете од американската сојузна држава Мичиген се јавило во полиција и нарачало...

Џенифер Лопез е прогласена за модна икона

Оваа година е среќна година на актерката и пеачка Џенифер Лопез. Минатиот месец на плажа на...

Дизниленд отвора забавен тематски парк „Војна на ѕвездите“

Американскиот забавен парк Дизниленд соопшти дека забавен тематски парк кој ќе се вика...

Ова се петте најстудени места во светот! (ФОТО)

Сведоци сме на големи климатски промени и студот кој ја погоди Америка. Некогаш природата...

Знаете ли како континентите ги добиле своите имиња?

Африка, Америка, Азија… Дали некогаш сте се запрашале зошто токму овие имиња? Дознајте...

„Тајниот Дедо Мраз“ ги платил долговите на луѓето од речиси 30.000 долари (ФОТО)

Личноста која ги платила долговите инсистирала нејзиниот идентитет да не биде откриен....

Како се менувала шминката од античко време до денес? (ВИДЕО)

Дали некогаш сте се запрашале како шминката се менувала низ времето и културите? Како жените...

Пациентите во болницата шокирани: 16 медицински сестри останале бремени во исто време

Во болница во американската држава Аризона во ист период останале бремени дури 16 медицински...

Погледнете како изгледала Меланија Трамп во младоста, пред естетските корекции

Америка во својата историја никогаш немала прва дама слична на Меланија Трамп! Згодна, убава...

Го изненадил целото училиште со 1,500 рачно изработени пораки #СреќаНаДенот

Анонимен ученик од средното училиште во Трој, Охајо ги стопи срцата на многумина со својот...

Мишел и Малиа Обама во Мајами: Поранешната прва дама изгледа одлично во бикини и шорц

По заминувањето од Белата Куќа веруваме дека поранешната прва дама, 53 годишната Мишел Обама,...

Кои се ѕвезди ќе настапуваат на најголемиот музички фестивал – Coachella 2018?

Организаторите на најголемиот музички фестивал Coachella 2018 ги најавија овогодинешните ѕвезди....

Првите фотографии во боја од Северна Америка фасцинираат и ни ја раскажуваат историјата

Што се крие во архивите? Фасцинантни фотографи испловија од архивата на Detroit Photographic...

Го преживеала нападот во Лас Вегас заради нејзиниот ајфон?

Една жена, се нашла на локацијата на еден од најтрагичните напади во историјата на САД, а...

Меланија Трамп во фустан од Alexander McQueen на средба во Белата куќа

Првата дама на САД уште еднаш го привлече сето внимание појавувајќи се во елегантна...