Таг:, , , , , ,

Интересни факти за овошјата

Јадењето јаболко е подобар начин да останете будни од пиење кафе, бидејќи шеќерот во...

9 Интересни факти за популарни личности кои не сте ги знаеле

Роденото име на Ralph Lauren било Ralph Lifshitz! Бил Гејтс почнал да програмира на само 13 години. И...

Вашите мисли не се вистинити – Факти кои докажуваат дека не треба да верувате во се што мислите

Просечниот човек има повеќе од 50 000 мисли дневно. Мислите ли дека имате 50 000 вистинити мисли...

Неверојатни факти за емоциите кои морате да ги знаете

Сите ние добро знаеме какви емоции постојат и како е тоа кога сме среќни, тажни, лути.. Но дали...

Дали знаете зошто бензинот ни мириса примамливо?

Мирисот на бензин има анестетички ефект на мозокот, па ни се чини дека во истиот миг кога ќе...

10 интересни факти на денот

Дали сте ги знаеле овие работи? 11% од светската популација се леваци. Најголемиот број на...

Неверојатни факти за знакот БЛИЗНАЦИ кои сигурно не сте ги знаеле

Овие интересни нешта за хороскопскиот знак Близнаци сигурно ќе ве остават без зборови....

Интересни податоци за земјотресите кои нема да ве исплашат

Истражувањата покажуваат дека животните можат да претвидат земјотреси.. Земјотресите...

(ФОТО) Земја на несекојдневни правила и начини на живот – 10 факти за Австралија кои не сте ги знаеле

Ве водиме во земјата на кенгурите во која важат помалку невообичаени правила на живот – Ова...

Неверојатни нешта за шампањот кои сигурно не сте ги знеле

Интересни факти за пијалокот без кој не може да помине нити една прослава Сите го обожаваме...

Факти за кучињата кои ќе ве изненадат

Има еден факт за кучињата кој никогаш нема да ве изненади – тоа е дека тие се најдобриот...

17 факти кои не сте ги знаеле за Австралија: Земјата со несекојдневни правила и начин на живот

Ве водиме во Австралија, земјата на кенгурите во која важат некои помалку необични правила. ...

Chanel Nº 5 – Приказната за легендарниот парфем

Оваа година, познатиот мирис одбележува 99 години. „Мирис на жената која мириса на жена“,...

Ова сигурно не сте го знаеле досега: Ова се некои интересни факти за животните!

Прасињата не можат да се испотат бидејќи немаат потни жлезди. Во семејството мунгоси, сите...

Интересни факти за пилатесот кои ќе ве убедат да почнете да вежбате!

Пилатесот е дисциплина која е сѐ повеќе прифатена во светот и кај нас. Но, за да не дојде до...

Интересни занимливости кои ќе ве воодушеват!

Дали сте знаеле дека срцето на синиот кит тежи еден тон и чука на секои 10 секунди? Еве неколки...

Сѐ што не сте знаеле за највлијателното филмско остварување на сите времиња „Појадок кај Тифани“

Breakfast at Tiffany’s настана во 1961 година, и ден денес важи за еден од најдобрите филмови. Филмот кој...

Неверојатни психолошки факти кои ќе го променат вашиот поглед на светот

Дали знаете дека во споредба со другите сетила, сетилото за мирис е најмногу поврзано со...

Неколку интересни факти за бакнежот

Бакнежот е најсветлиот и најсензуалниот начин да ги искажете своите емоции. Дали сте знаеле...

Сè што не сте знаеле за мандарините

Мандарината е послатко цитрусно овошје отколку портокалот. Содржи малку калории (45 kcal / 100 g),...