Таг:, , , , ,

Брижит Бардо: Контроверзниот живот на жената со 100 љубовници

И тогаш Бог ја создаде жената… Американците ја имаа Мерилин Монро, а Европјаните...

„Легално русокоса“ – Животни лекции на кои не научи бестрашната Ел Вудс

Сите се сеќаваме на веселата и шармантна Ел Вудс која и покрај тоа што беше исмевана и...

Предлог филмови кои добро ќе ве расположат и ќе ви помогнат да побегнете од секојдневието

Со помош на овие филмови полесно ќе го пребродите тешкиот период Понекогаш вистински ни е...

Топ 5 филмски предлози за љубителите на ХОРОР филмови! (ВИДЕО)

Доколку сте страстен љубител на хорор филмови, подгответе се за незаборавна филмска вечер...

5 идеи на филмови за гледање додека сте дома: Овие се најдобрите филмови за опуштање

5 филмови кои треба да ги изгледате додека сте дома – Опуштете се во овој период!...

Музички документарци кои морате да ги погледнете додека трае самоизолацијата

Ви ги издвојуваме најдобрите музички документарци посветени на Витни Хјустон, Тејлор Свифт,...

Филмски викенд карантин: 20 најдобри филмови за подигнување на расположението

Од овој викенд, па до секој нареден можете да сметате на нас кога е во прашање изборот на...

#СедиСиДома – Страници на кои бесплатно можете да гледате филмови и серии

Одлична можност како да го поминете времето дома за време на епидемијата Бидете совесни и...

„Прво правило е никогаш да не се откажеш. Второто е секогаш да се сеќаваш на првото“ Ал Пачино

Алфредо Џејмс Пачино е американски актер, режисер и сценарист. Најпознат е по своите...

Најдобрите божиќни филмови кои никогаш нема да станат здодевни

Ви споделуваме листа на едни од најдобрите божиќни филмски остварувања со кои забавата е...

Филмови кои секоја жена мора да погледне

Нема да верувате, но тоа не се обавезно љубовни филмови. Тие се од различни жанрови и...

Топ 10 филмови идеални за дождливо попладне

Има ли нешто подобро од гледањето добри филмови со драга личност? Уште ако надвор паѓа оној...

6 предлози за непопуларни, но одлични серии!

Со сѐ поголемата достапност на онлајн streaming медиуми, како Netflix, Amazon и други, сѐ позапознати...

На 18. и 19. јули ќе се одржи „Кино на отворено“ во Градскиот Парк со богата филмска програма!

Во склоп на Summerland 2019, МКЦ и кино Милениум организираат бесплатни филмски вечери во Градскиот...

Специјално за дамите: Овие 10 филмови ќе ве мотивираат и инспирираат! (ВИДЕО)

Постојат филмови кои откако ќе ги погледнеме, размислуваме за нив уште долго време. Други...

8 филмови на шпански јазик кои не смеете да ги пропуштите: Шпанска, аргентинска и мексиканска кинематографија во полн сјај!

Фасцинантни филмски остварувања кои ќе ве воодушеват, шокираат, остават без текст или сето...

Можеби не сте знаеле: Овие љубовни филмови се базирани на вистински приказни! (ВИДЕО)

Дали сте гледале некој од нив? Dirty dancing, 1987 Филмот Dirty dancing настанал по вистинска приказна и...

Предлог за совршена недела: Топ 5 љубовни филмови снимани по вистински настани! (ВИДЕО)

Овие филмови сигурно ги сакате, а дали знаете дека токму тие се базирани врз основа на...

Одлични за домашна атмосфера: Топ 10 најдобри божиќни филмови

Без обзир на тоа колку години имате, за време на божиќните празници сите се враќаме во...

Ова се највозбудливите филмови кои ги очекуваме во новата година!

Очекувано, на листата на филмовите кои ги очекуваме во новата година, се наоѓаат...