Таг:, , , , ,

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Неодоливо слатки фотографии со #маче

Дали знаевте дека мачките можат да ги ротираат своите уши за 180 степени, а нивниот слух е пет...

Кои се посреќни? – Сопствениците на мачки или на кучиња?

Сопствениците на кучињата и мачиња постојано се натпреваруваат. Кое милениче е подобро,...

ИКЕА со нова преслатка колекција на мебел, специјално направена за домашните миленици

На задоволство на сите оние кои имаат домашен миленик, ИКЕА создаде специјална колекција на...

Во Загреб домашните миленичиња ќе се закопуваат достоинствено

Чувањето миленик значи и приврзување за истиот, па загубата на миленикот е многу болна. Во...

Смешни „изгубено и пронајдено“ постери од домашни миленици

Сигурно многу пати сте виделе постер за изгубено куче или маче низ улиците на градот, а...

Херој на неделата: Овој човек три денови копаше дупка за да го спаси мачето Сречко! (ФОТО)

„Херој на неделата ми е зетко Jove Stojanovski кој 3 дена копаше дупка за да спаси мало маче кое...

Илустрации кои прикажуваат колку е убав животот со домашно милениче

Сите оние кои имаат домашно милениче, без разлика дали станува збор за мачка, куче или пак,...

Среќни приказни од кучиња кои се грижат за други животни (ВИДЕО)

Ова се неверојатно среќни приказни за кучиња кои го пронашле својот вистински дом и посебна...

Доколку го прифатите ова „барање за пријателството“ ќе ви се промени животот

Во животот секогаш се добредојдени добри пријатели, а ова пријателство ќе ви го промени...

Зошто треба да посвоите црна мачка?

Црните мачки секогаш биле перцепирани за лоши и претставници на „темната страна“, а...

Запознајте го мачето со две лица кое го освои светот

Запознајте ја Венера, мачката која го освои светот поради својот специфичен изглед. Таа е...

„Никој не ми веруваше дека го прави ова“…неверојатни и смешни скокови на животни (ВИДЕО)

Животните се прекрасни, чудни, смешни суштества кои не престануваат да изненадуваат. „Никој...

Луѓето не сакаат мачки, се додека не добијат мачка (ВИДЕО)

„НЕ САКАМ МАЧКИ“ била главната реченица на сите овие 70 луѓе, но реалноста е поинаква.  Сите...

Мачки со одлични танцувачки способности (ВИДЕО)

Време е за танц!  Овие мачки имаат супер танцувачки способности, а среќа тоа било...

Дали и вас ви се случува ова кога вежбате? (ВИДЕО)

Секој кој има дома миленик го има доживеано ова.  Кучињата и мачките не знаат за граници и...

Ова е најубавиот антистрес звук на светот… (ВИДЕО)

Предењето на мачка го ублажува стресот, несоницата или каква било вознемиреност, токму како...

Мачка мисли дека зајчињата се мачиња (ВИДЕО)

Слатко видео од мачка која мисли дека зајчињата се всушност мачиња, тие се толку слатки,...

Што прават мачињата навечер, во темница? (ВИДЕО)

Веројатно не мислевте дека спијат, а секако дека не спијат. Оваа „скриена камера“ ги...

#СреќаНаДенот: Екипи на општина Карпош спасија маче заглавено во решетки

Среќна вест ни доаѓа од Општина Карпош. Како што известува Булевар, вчера во доцните часови...

#СреќаНаДенот се игрите и разговорите на овие мачиња и нивните мајки

Бебиња и нивите мајки, игрите и нивните разговори се секогаш среќа…