Таг:, , , ,

Тигар од зоолошката градина во Њујорк е позитивен на КОВИД -19

Четиригодишната женка тигар е првиот откриен случај на заразено животно со Ковид-19 во САД, а...

Иако изгледа интересно, за жителите ова е кошмар: Поради снежна бура, цела населба во Њујорк е под мраз

Луѓето кои живеат на Источниот брег покрај езерото Ири не можат да поверуваат што им се...

Повик за гламур и храброст: Колекцијата на Оскар де ла Рента за есен/зима 2020

На модната недела во Њујорк својата колекција за есен/зима 2020. година ја претстави и...

Колекцијата на Каролина Херера на модната недела во Њујорк го одзема здивот!

Пред три дена официјално започна модната недела во Њујорк, а меѓу првите својата колекција...

Девојки со најдобри стајлинзи кои прошетаа по улиците на Њујорк за време на модната недела

Есента само што не започнала. Во текот на денот се променуваат три годишни времиња, па...

Каролина Херера за пролет/лето 2020: Колекција инспирирана од нежната женственост!

Познатата модна куќа Каролина Херера на Модната недела во Њујорк ја претстави колекцијата...

Јапонска уметница креира неверојатни дела користејќи светлина и сенки! (ФОТО)

Јапонската уметница кој живее во Њујорк, Куми Јамашита создава неверојатни перчиња...

Вреќи за удирање на улиците околу Менхетен за ослободување од стресот

Целта е минувачите да можат во моментот да ги изразат своите фрустрации на јавно место, пред...

Хартиена чинија вредна 22.400 долари

Хартиена чинија која веќе била користена, а врз која фронтменот на групата „Нирвана“ Курт...

Апартман за сите љубители на серијата „Game of Thrones“ (ГАЛЕРИЈА)

Сите љубители на популарната серија „Игри на престолот“ (Game of Thrones) сакаат да бидат во...

Луксузниот живот на Меган Маркл: Журка во најскап хотел, ексклузивни гости, специјални подароци!

Војвотката од Сасекс одлучила во тајност да отпатува во Њујорк, но не само што не било тајно,...

Шест најубави ташни на улиците на Њујорк! (ФОТО)

Микро формата дефинитивно доминира и тоа онаа #crossbody. Модната лудница се пресели во...

Во мода е суптилниот сексапил: Ралф Лорен ја претстави новата колекција!

Меѓу многубројните ревии во Неделата на мода во Њујорк, една особено се издвои – ревијата...

Оваа наставничка користи ЛЕГО коцки за децата полесно да научат математика!

ЛЕГО коцките се една од најзабавните играчки за децата, а една наставничка најде начин да ги...

Оваа убавица ќе ја игра куклата Барби во новиот филм!

Произведувачот на куклата Барби, компанијата Мател и филмското студио Ворнер Брос, во...

Овие градови ја имаат најдобрата храна во светот

ТripAdvisor објави годишна листа на градови со најдобра локална храна. Листата беше составена од...

Calvin Klein и Tommy Hilfiger пиеја македонско вино во Њујорк

На настанот кој минатата недела се одржа во Њујорк во организација на познатата модна...

Во моментов се случува најдолгиот непрекинат лет во историјата. Ова се деталите околу летот!

Овој маратонски лет полета од Сингапур и патува до Њујорк 15.000 километри без попатни...

Најинтересните модни додатоци кои ги обележаа модните писти од колекциите пролет/лето 2019!

Во чест на крајот на модниот месец односно модните недели во Њујорк, Милано и Париз, ви ги...

Ирина Шајк во опуштено издание во друштво на својата ќерка Леа

Таа е интернационален супермодел. Но, кога не чекори на модната патека, Ирина Шајк го...