Таг:, , , , ,

Сите жени со стил сега носат облека во оваа боја! (ФОТО)

Обично се избегнува модата, но сега дојде до израз Боја на фстак, нане, светла и потемна или...

Еве што открива вашата омилена боја на облеката за вас!

Прочитајте што велат психолозите и внимавајте на тоа следниот пат кога ќе одите на важен...

Што ќе носиме следната пролет во 2020. година?

Сара Бартон, креативниот директор на модната куќа Александар Меквин, направи силно влијание...

Алберта Ферети за пролет/лето 2020: Удобноста и женственоста на прво место!

Во модната линија на креаторката Алберта Ферети која ја претстави на модната недела во...

Какви фармерки ќе носиме оваа есен? (ФОТО)

Овој пат се во прашање модели кои ќе го истакнуваат струкот. Најголемиот тренд за...

Шпанската кралица Летиција, симбол за елеганција и во неофицијални секојдневни изданија

Шпанската кралица Летиција важи за една од најдобро стилизираните кралски припаднички во...

Блејзер – модно парче кое апсолутно морате да го имате во вашиот плакар оваа сезона

Едно од најпознатите модни правила гласи „Кога сте во недоумица – облечете блејзер“ Оваа...

Зошто не треба да ги перете во машина алиштата на кои пишува „само рачно перење“

Сигурни сме дека ретко кој од нас ги почитува инструкциите напишани на етикетите на...

Лежерниот стил на војвотката Кејт Мидлтон

Како што налагаат кралските правила, војвотката Кејт Мидлтон најчесто можеме да ја видиме...

Леопардот е надминат: Ова е принтот што целосно го презеде светот на убавината и модата!

Пристигна нова есен, а со тоа и нови трендови! Есента е идеално време за започнување на нови...

Сив фустан – парче облека што никогаш нема да излезе од мода

Сивиот фустан е „must have“ во гардероба на секоја модерна жена. Постојат безброј модели, но...

Ким Кардашијан со уште еден мулти-милионски бренд? SKIMS SOLUTIONWEAR – колекција за секоја жена, без разлика на нејзиниот конфекциски број!

Денес Ким Кардашијан Вест на својот инстаграм профил го сподели нејзиниот нов бренд – SKIMS...

Сè што ви е потребно за извонреден стајлинг: Неопходно парче облека кое ги освои љубителите на модата! (ФОТО)

Овој модел беше актуелен минатата година. Но бидејќи љубителите на модата беа воодушевени...

Сакате да се чувствувате секси? Три предлози кои ќе ви помогнат!

Сакате да се чуствувате секси? Да ви се зголеми самодовербата? Три едноставни чекори ќе ве...

Трендсетерките и ова лето се облечени во бело од „глава до пети“!

Стајлингот кој сите го обожаваме секое лето. Сламените шешири, плетените торби и лелеавите...

Вог го прогласи најпопуларниот фустан за лето 2019: Погледнете како изгледа!

Британскиот Вог пресуди – најпопуларниот фустан за оваа летна сезона е моделот под...

Се што ви е потребно за идеален стајлинг: Летно парче облека кое може да се носи на безброј начини

Ова е парчето облека кое ќе го обележи летото. Белата боја е идеална за сите прилики, особено...

6 трикови како да ги раширите или стесните вашите фармерки

Сите ние се имаме најдено во оваа фрустрирачка ситуација – или материјалот се растегнал, па...

Хуманоста се покажува со дела: Вработените и клиентите од CrossFit Skopje ја наполнија кутијата на „Копче“ за донирање облека!

Хуманоста постои во различни облици и се покажува преку дела. Не секогаш сме во можност да...

„Улични продавници“ кои даваат облека на сиромашните луѓе се појавуваат ширум светот!

Неколку хумани луѓе дошле до идеја да ги поврзат луѓето кои немаат ништо со оние кои имаат...