Таг:, , , ,

Говорот на моќните луѓе: Совршена доза на самодоверба и скромност

„Кога малку ќе размислите за тоа, ќе видите сами дека успешните луѓе обично не викаат. Тие...

Научно докажано: Овие особини на мажите им се најпривлечни!

Научниците направиле истражување и еве до кои заклучоци дојдоа Повеќе од физичкиот изглед,...

Шкртате по тетратка кога сте нервозни? Еве што открива тоа за вашата потсвест

Дали и вие шкртате неповрзани линии и форми кога стенервозни или ви е досадно? Еве што...

Време е да станете најдобрата верзија на себеси

Не треба да се помирите со она што веќе го имате. Кој ви го рекол тоа? Во животот секогаш треба...

Совети како повеќе да се цените себеси

Доволно сте добри за сѐ што посакувате. Работете на себеси и потрудете се тоа да го...

Една дама никогаш нема да си дозволи партнерот да влијае врз нејзиниот живот

Кога ќе се заљубиме губиме реална слика за партнерскиот однос Овие нешта ниедна силна жена...

СИЛНИТЕ жени избираат да бидат сами отколку да го поминат животот со никаквец

Самостојноста на жената без оглед дали е во врска или сама, мора да биде ѕвезда водилка за...

Најубави мисли за смислата на животот

Мразам празни разговори. Сакам да зборувам за атоми, смрт, вонземјани, секс, магија,...

Едноставен трик за подигнување на самодовербата: Делува веднаш во критични ситуации

Ако сакате да заблескате во вистинско светло, но немате самодоверба – пробајте го овој...

Ова се клучните навики на исклучително здравите личности

Научниците ги проучувале здравите луѓе ширум светот и почнале да забележуваат некои...

Јога вежба против страв и несигурност: Направете ја оваа асана со афирмации и зајакнете ја самодовербата

Во прашање е јога положба на Вршасана (дрво). Стравот можеби неможеме да го отстраниме, но...

Лекции од животот – Да, смееш да бидеш себична!

„Не биди себична“. Оваа фраза повеќето од нас постојано ја слушале додека растеле. Нашето...

10 реченици кои ќе ве направат посилни

1. Луѓето не се против тебе, тие се за себе! 2. Не качувај се на врвот на планината за да те види...

(ФОТО) Овие девојки ќе ви покажат дека вистинската убавина доаѓа однатре

Овие неверојатни жени покажуваат дека вистинската убавина не лежи само во надворешниот...

Овие непријатни знаци покажуваат дека стануваш личност која и треба да бидеш

1.Го правиш она што го сакаш и се чувствуваш помалку изолирано од другите Колку посакуваш се...

За сите жени кои мислат дека шминката ја дефинира нивната убавина

Не ја дефинира! Секоја пора на твојата кожа, облик на твоите јаболчници, должината на твоите...

Инспиративни цитати кои ќе ве мотивираат и инспирираат

За да го разубавиме и подобриме вашиот ден, ви споделуваме неколку мотивациони пораки кои ќе...

6 правила на силните жени кои зрачат со самодоверба!

Сите ние имаме барем еден пример во нашите животи на самосвесна, силна жена, без разлика...

Како пилатесот влијае врз среќата?

Во книгата “Flow, The Psychology of Optimal Experience”, професорот по психологија и истражувачот Михај...

Девојките од PowerHouse Pilates во урбана фотосесија: Моќ, самодоверба и совршено обликувани тела!

Модерното општество во кое живееме е полно со стресови и хаос. Секој од нас го бара својот...