Таг:, , , ,

Направете чекор напред кон подобрување на своите навики: Со пилатес до совршено здравје

Во една прилика основачот на пилатесот, Јозеф Пилатес изјавил: „Секој момент од вашиот...

За потполно препородување на организмот: Пилатес вежби кои го намалуваат обемот на струкот и ги отстрануваат болките во грбот!

Масните наслаги на стомакот се она што ги мачи поголемиот дел од жените. Салото од овој дел...

(ВИДЕО) Вежби за правилно држење на телото и смалување на деформитетот на ‘рбетот

Искористете го слободното време за го корегирате држењето и да го исправите ‘рбетот....

Древна кинеска техника за смирување на нервниот систем и ослободување од стресот

Оваа древна кинеска техника е широко применета во борбата со депресијата и стресот Оваа...

Специјалист од Кина открива 6 прецизни чекори за зачувување на здравјето

Ова се 6 едноставни утрински вежби за кои се верува дека даваат извонредни резултати...

(ВИДЕО) 15-минутна релаксација и опуштање – Јога против вкочанети рамена и болки во вратот

Погледнете неколку едноставни јога вежби кои можат да ви помогнат доколку имате тегоби во...

(ВИДЕО) Вежбајте дома: Одлични вежби за почетници

Физичката активност е одличен начин да го намалите стресот во оваа состојба кога наоколу...

Слушаме препораки и вежбаме од дома со PowerHouse Pilates! (ВИДЕО)

Поради новонастанатата ситуација со коронавирусот и сѐ со цел што поголема заштита и побргу...

Одлучивте да вежбате пилатес? Овие правила треба да ги знаете за почеток!

Доколку се одлучивте да ја доведете вашата линија до совршенство и да не дозволите зимата...

Прочистете го стомакот: 5 вежби кои го исфрлаат отровот од вашите црева!

Ако имате проблем со редовното празнење на цревата, овие вежби ќе ви помогнат.. Ако страдате...

5 ефикасни јога вежби за убави и цврсти гради

Поголемиот дел од жените не се задоволни со обликот и големината на своите гради, затоа...

До рамен стомак за само 4 недели (ВИДЕО)

Кога станува збор за обликување на телото, најтешко е да се обликуваат мускулите на стомакот...

4 причини поради кои треба да започнете да вежбате пилатес

Иако пилатесот спаѓа во категоријата тренинг за релаксација, може да биде многу добар и...

4 вежби кои најбрзо топат килограми!

Немате време да одите во теретана? Нема проблем. Следните четири вежби ќе направат чудо во...

Зошто вежбањето надвор е подобро за менталното здравје?

Попрво би се одлучиле за сала или за во парк? Психолозите веруваат дека вежбањето надвор не...

Намалете ги симптомите на анксиозноста на овој начин!

Анксиозноста е се почеста меѓу популацијата. Брзото темпо на живот е еден од факторите за...

#ИнстаСреќа тренд: Прави згибови со дополнителна тежина од 120 килограми!

Би можеле ли да правите згибови со дополнителна тежина од 120 килограми? Ова момче може....

Кафето пред тренинг: Да или не?

Пиењето кафе пред тренинг и не е така лоша идеја, а еве и зошто.. Кафето дефинитивно е...

Вежби кои се ефикасни во борбата со ‘рчењето

‘Рчењето е чест проблем со кој се соочува популацијата. Стручните лица постојано се во...

Прво добро загревање, а потоа трчање! (ВИДЕО)

Голем е ризикот да се повредите ако трчате без претходно да се загреете. Трчањето е многу...